Tyski Półmaraton już 4 września. W wydarzeniu weźmie udział prawie dwa tysiące osób

Już 4 września br. odbędzie się dziesiąta edycja Tyskiego Półmaratonu. Do udziału w wydarzeniu zapisało się niespełna dwa tysiące osób. W związku z wyznaczonym przebiegiem półmaratonu, który prowadzi przez praktycznie całe miasto, na mieszkańców tego dnia będzie czekać szereg utrudnień.

Bieg rozpocznie się w niedzielę, 4 września o godzinie 9:30 i potrwa do 14. W tych godzinach kierowcy mogą spodziewać się czasowych blokad lub zwężenia konkretnych odcinków jezdni: Edukacji, Budowlanych, Biblioteczna, Boczna, Bocheńskiego, Begonii, Harcerska, Żwakowska, Stoczniowców 70, Jaśkowicka, Sikorskiego, Nad Jeziorem, Armii Krajowej, Wyszyńskiego, Niepodległości, Elfów.

Miasto wyznacza konkretne strefy

By usprawnić ruch samochodowy i komunikacji miejskiej Tychy podczas biegu 4 września podzielone zostały na konkretne strefy.

  • Skrzyżowanie al. Bielska – ul. Edukacji/ul. Budowlanych przy Komendzie Policji będzie zamknięte tylko kilkanaście minut na czas startu, będzie możliwość wyjazdu/wjazdu z/do miasta al. Bielską przy browarze - obszar fioletowy
  • Obszar zielony będzie miał możliwość wyjazdu ul. Sikorskiego, Piłsudskiego, Niepodległości, Edukacji do drogi DK1.
  • Obszar żółty będzie miał możliwość wyjazdu al. Bielską do Kobióra. Al. Bielska na skrzyżowaniu z Sikorskiego powinna zostać udrożniona około godziny 11.
  • Obszar czerwony nie będzie miał możliwości wyjazdu, dlatego organizatorzy proszą o wcześniejsze zaparkowanie samochodów w strefie fioletowej ub zielonej, jeśli ktoś planuje podróż w godzinach biegu. Drogi będą na bieżąco otwierane po przejechaniu samochodu zamykającego bieg.
Mapa utrudień
Urząd Miasta w Tychach

Dodatkowo wszystkie zmiany w rozkładzie komunikacji miejskiej są dostępne na stronie GZM.

czytaj więcej:

Tyski Półmaraton 2021

Tyski Półmaraton – utrudnienia w ruchu

Skrzyżowanie Andersa i Burschego

Jedno z tyskich skrzyżowań będzie zamknięte

Tyska Gala Sportu

Odbyła się Tyska Gala Sportu

Placyk do ćwiczeń przy Kruczku

Nowy obiekt sportowy w Tychach

Mikolajkitychy

Mikołajki 2022 w Tychach - lista wydarzeń

Zawody Balonowe Tychy

Zawody Balonowe „In The Silesian Sky“ w Tychach

Wilkowyje Tychy

Spotkanie z mieszkańcami w sprawie spalarni odpadów