Tyski Półmaraton – utrudnienia w ruchu. Miasto wyznaczyło kolorowe strefy

Już w niedzielę, 4 września 2022 r., w Tychach odbędzie się 10. edycja Tyskiego Półmaratonu. Trasa biegu będzie prowadzić przez praktycznie całe miasto, co spowoduje utrudnienia w ruchu.

Prawie 2 tys. osób zapisało się do wzięcia udziału w dziesiątej edycji Tyskiego Półmaratonu. Wielki bieg przez Tychy odbędzie się w niedzielę 4 września 2022 r. Start półmaratonu przewidziano na godzinę 10.00. Biuro zawodów, start, meta i miasteczko biegowe będzie umieszczone w okolicy Stadionu Lekkoatletycznego w Tychach na ul. Edukacji. (Biuro Zawodów w dniach wcześniejszych tj. 2-3.09.2022 znajdować się będzie w Gemini Park Tychy, ul. Towarowa 2c).

Utrudnienia w ruchu podczas Tyskiego Półmaratonu

Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Tychach informuje, że od godziny 9:30 do 14:00 mogą wystąpić czasowe blokady, lub zwężenia następujących dróg: Edukacji, Budowlanych, Biblioteczna, Boczna, Bocheńskiego, Begonii, Harcerska, Żwakowska, Stoczniowców 70, Jaśkowicka, Sikorskiego, Nad Jeziorem, Armii Krajowej, Wyszyńskiego, Niepodległości, Elfów.

Miasto podzielone kolorami

By usprawnić ruch samochodowy i komunikacji miejskiej Tychy podczas biegu 4 września podzielone zostały na konkretne strefy.

  • Skrzyżowanie al. Bielska – ul. Edukacji/ul. Budowlanych przy Komendzie Policji będzie zamknięte tylko kilkanaście minut na czas startu, będzie możliwość wyjazdu/wjazdu z/do miasta al. Bielską przy browarze - obszar fioletowy
  • Obszar zielony będzie miał możliwość wyjazdu ul. Sikorskiego, Piłsudskiego, Niepodległości, Edukacji do drogi DK1.
  • Obszar żółty będzie miał możliwość wyjazdu al. Bielską do Kobióra. Al. Bielska na skrzyżowaniu z Sikorskiego powinna zostać udrożniona około godziny 11.
  • Obszar czerwony nie będzie miał możliwości wyjazdu, dlatego organizatorzy proszą o wcześniejsze zaparkowanie samochodów w strefie fioletowej ub zielonej, jeśli ktoś planuje podróż w godzinach biegu. Drogi będą na bieżąco otwierane po przejechaniu samochodu zamykającego bieg.
Mapa
Mapa podziału