Tyski poseł Koalicji Obywatelskiej zmienił partyjne barwy

W piątek, 2 lipca 2021r. w trakcie konferencji prasowej Polski 2050 lider partii Szymon Hołownia poinformował o wstąpieniu do ugrupowania kilku nowych parlamentarzystów. Jednym z nich został poseł Michał Gramatyka.

Michal gramatyka

Michał Gramatyka 2 lipca 2021r. dołączył do ruchu Szymona Hołowni "Polska 2050". Wraz z nim wstąpiły Agata Lika (liderka opolskich struktur Polski 2050) i Monika Piątkowska (prezydent Izby Gospodarczej Handlowców, Przetwórców Zbóż i Producentów Pasz).

W 2014 z listy Platformy Obywatelskiej uzyskał mandat radnego sejmiku śląskiego V kadencji. Był kandydatem PO w wyborach uzupełniających do Senatu w 2015, zajmując w okręgu jednomandatowym 2. miejsce. W marcu 2017 został wicemarszałkiem województwa śląskiego. W 2018 wybrano go na kolejną kadencję do sejmiku województwa, w listopadzie 2018 roku zakończył pełnienie funkcji w zarządzie województwa.

Michał Gramatyka w wyborach w 2019 uzyskał mandat posła na Sejm IX kadencji, kandydując z ramienia Koalicji Obywatelskiej. Obecnie poseł zasilił szeregi ugrupowania Szymona Hołowni.

Wierzę w nową, lepszą politykę. Wierzę, że można się spierać o Polskę i jednocześnie szanować się nawzajem. Niszczące nasz kraj podziały nikomu nie służą. Wierzę w myślenie i działanie dalekim horyzontem - w kategoriach pokolenia, nie kadencji. Cieszę się, że trafiam pomiędzy ludzi, którzy dostrzegają wyzwania 21 wieku - zagadnienia sztucznej inteligencji, konieczność powszechnej cyfryzacji i cyber-bezpiecznego funkcjonowania w cyfrowym świecie. Zawsze staram się dyskutować merytorycznie. Tym większym jest dla mnie zaszczytem, że staję dziś w jednym szeregu z ludźmi, którzy w polskim Sejmie wyznaczają standardy merytorycznej dyskusji. Cieszę się, że dołączam do drużyny Szymona Hołowni. Jestem przekonany, że wreszcie nie zabraknie mi konkretnej pracy - napisał poseł Michał Gramatyka na Facebooku