Tyski radny przeszedł z PiS do klubu Radnych Prezydenta Andrzeja Dziuby

Tyski radny Grzegorz Kołodziejczyk, który został wybrany z list Prawa i Sprawiedliwości przeszedł do Klubu Radnych Prezydenta Andrzeja Dziuby. Wcześniej jednak został usunięty z Klubu Radnych PiS.

Kolodziejczyk morawiecki

28 października 2021 roku Przewodnicząca Rady Miasta Tychy Barbara Konieczna należąca do Klubu Radnych Prezydenta Andrzeja Dziuby poinformowała, że radny Grzegorz Kołodziejczyk przystąpił do Klubu Radnych Prezydenta Andrzeja Dziuby.

Radny Grzegorz Kołodziejczyk od wielu lat związany był z klubem Prawa i Sprawiedliwości. Skutecznie kandydował do rady miasta właśnie z list PiS. W 2014 roku był kandydatem PiS w wyborach na prezydenta Tychów, przegrał wtedy z Andrzejem Dziubą. Były radny PiS i niedoszły prezydent, został usunięty ze struktur PiS 15 września 2021 roku m. in. za „wyśmiewanie inicjatyw podejmowanych przez członków klubu PiS”.

Historia lubi się powtarzać

Podobna historia wydarzyła się w 2014 roku, wtedy obecna przewodnicząca rady miasta Barbara Konieczna odeszła ze Stowarzyszenia „Tychy Naszą Małą Ojczyzną” w której w skład wchodziły takie osoby jak Jakub Chełstowski, Anita Skapczyk, Darek Wencepel i Henryk Robert Drob. Radna odeszła wtedy ze stowarzyszenia do klubu radnych Andrzeja Dziuby. Jak zauważył wtedy przewodniczący Stowarzyszenia STNMO Jakub Chełstowski, Barbara Konieczna zawiązała koalicję polityczną z prezydentem Tychów, którego sposób zarządzania miastem od wielu lat konsekwentnie krytykowała.

Nie zostajemy Radnymi po to, by kupczyć swoim mandatem w zamian za stanowiska dla siebie i swojej rodziny. Od początku swojej działalności jesteśmy organizacją apolityczną i obywatelską, która działa dla dobra miasta i kontroluje działania lokalnej władzy – informował wtedy przynależący do partii Prawo i Sprawiedliwość obecny marszałek woj. Śląskiego Jakub Chełstowski.

czytaj więcej:

Tychy

Co się dzieje w tyskim klubie PiS?

Lodowisko

Okres mrożenia tafli lodowiska nie będzie wydłużony

Radna Anita Skapczyk

Tyska radna odeszła z klubu radnych PiS

Sesja Młodzieżowej Rady Miasta Tychy

Czy Tychy poradziły sobie z pandemią?

1 ZS5

Posłanka interweniuje w sprawie wycinki drzew

Grzegorz Kołodziejczyk po prawej

Tyski radny usunięty z klubu radnych PiS

Imggcsi0691 CA6 C6 C048 F497929807 CD73 F96 C7 B0563 E6 Ampid7maxwidth1858maxheight977

Prace w mieście utrudniają życie mieszkańcom