Tyski Społecznik Roku 2022 - znamy wyróżnionych. Coraz więcej zgłoszeń i nowa kategoria - wolontariusz roku

1 grudnia 2022 r. w Pasażu Kultury Andromeda ogłoszono laureatów czwartej edycji nagrody Tyski Społecznik Roku. Wydarzenie jak co roku zorganizowały Fundacja Rozwoju Ekonomii Społecznej i samorząd miasta Tychy, a także nowy partner - fundacja Internationaler Bund.

Spolecznik

Tyski Społecznik Roku 2022 - laureaci

W kategorii "Osoba" wyróżniono Dorotę Moryc, prezes lokalnej komórki Polskiego Związku Niewidomych. W kategorii "Instytucja” nagrody głównej nie przyznano, wyróżniono natomiast Fundację Społeczno-Rozwojową NEW TIME oraz Klub Kibiców Niepełnosprawnych. Pojawiła się także nowa kategoria - Wolontariusz Tyskiego Centrum Wolontariatu - tu także nie przyznano głównej nagrody; wyróżnienia otrzymali wszyscy zgłoszeni.

Z roku na rok przybywa zgłoszeń do konkursu. W 2022 r. zgłoszonych do tytułu Społecznika Roku zostało w kategorii Osoba 35 kandydatek/kandydatów, a w kategorii Instytucja 20 kandydatur. Z kolei w kategorii Wolontariusz Tyskiego Centrum Wolontariatu wpłynęło 7 kandydatek/kandydatów.

- Dziękuję wszystkim obecnym za wspólną budowę naszego lokalnego społeczeństwa. To dzięki Wam i waszej bezinteresownej pomocy wiele osób może otrzymać wsparcie. Gratuluję wszystkim nagrodzonym i nominowanym – ta ilość nominacji pokazuje jak wiele osób w naszym mieście jest aktywnych i chętnych do działania. To bardzo budujące - mówił podczas gali Maciej Gramatyka, zastępca prezydenta Tychów do spraw społecznych.

UM Tychy/ak