Tyskie obchody Narodowego Święta Niepodległości zaczęły się już 10 listopada!

11 listopada obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. Dzieci i młodzież z tyskich placówek jednak już w środę 10 listopada obchodziły to święto.

Uczniowie z Zespołu Szkół nr 1 przynieśli przed Pomnik Niepodległości pod Urząd Miasta Tychy 100-metrową flagę. Dzieci z Przedszkola ABC przyniosły własnoręcznie uszytą przez grupę 6-latków flagę.

Jak informuje Urząd Miasta Tychy, liceum im. Gustawa Morcinka 10 listopada młodzież ubrała się na biało - czerwono, każda klasa upiekła ciasto – w barwach narodowych, a grupa 50-ciu uczniów klas sportowych przemaszerowała ze stumetrową flagą narodową przed Żyrafę i Pomnik Niepodległości. Delegacja ze szkoły złożyła pod pomnikiem Niepodległości wiązankę kwiatów.

„Każda klasa o 11:11 śpiewa hymn państwowy” – mówi Grażyna Jurek

- Dla nas to bardzo ważny dzień. Staramy się obchodzić go bardzo uroczyście i włączyć wszystkich we wspólne świętowanie. Każda klasa o 11:11. śpiewa hymn państwowy, a wszyscy chętni mogą wziąć udział w konkursie wiedzy o Polsce czy w narodowym karaoke – mówi Grażyna Jurek – dyrektor Zespołu Szkół nr 1 im. Gustawa Morcinka.

Z informacji przekazanych przez tyski magistrat wynika, że 10 listopada także grupa 6-latków z Przedszkola ABC w Tychach złożyła kwiaty przed pomnikiem oraz odwiedziła Urząd Miasta Tychy. Przedszkolaki do urzędu przyniosły własnoręcznie uszytą, biało - czerwoną flagę. Spotkały się też z wiceprezydentem Maciejem Gramatyką.

- Dla naszych maluchów to było wyjątkowe przeżycie. Pierwsza wizyta w urzędzie i to od razu w gabinecie prezydenta miasta. Dzieci cieszyły się, że mogły pokazać samodzielnie uszytą, na specjalnych maszynach do szycia dla dzieci, 5-metrową biało-czerwoną flagę - mówi - Ewa Stec - Dobrzyńska, dyrektor przedszkola ABC w Tychach.

Podczas wizyty 6-latki odwiedziły też m.in. Urząd Stanu Cywilnego oraz salę, w której odbywają się sesje Rady Miasta Tychy.