Tyskie pojazdy „na szelkach” w filmie z 1995 roku. Jak wyglądały trolejbusy w Tychach w latach 90?

W Polsce pierwsza sieć trolejbusowa pojawiła się w 1930 roku w Poznaniu. Obecnie w naszym kraju znajdziemy tylko trzy miasta, które posiadają ten środek transportu są to Gdynia, Lublin i Tychy. Aktualnie Tyskie Linie Trolejbusowe posiadają jedne z najnowszych trolejbusów, ale jak te pojazdy prezentowały się w 1995 roku? Zobaczcie na filmie!

Dziś tyska spółka zajmująca się trolejbusami unowocześnia swoją flotę pojazdów, pozbywając się jednocześnie tych starszych modeli. Kiedyś trolejbus oprócz wizualnego efektu związanego z „szelkami” zwracał na siebie uwagę specyficznym „gwizdem”. Nie wspominając o cichej pracy teraz trolejbusy nie potrzebują nawet podłączenia do sieci trakcyjnej. Najnowsze modele Solaris Trollino 12 Electric są w stanie przejechać około 65 kilometrów na jednym ładowaniu.

Tyskie trolejbusy w latach 90

W latach 90. XX wieku flota tyskich trolejbusów składała się z radzieckich ZiU-9B, oznaczanych później numerem 682 oraz francuskich Renault/Berliet PR 100 produkowanych w Polsce przez Jelczańskie Zakłady Samochodowe Jelcz S.A.

Sieć trakcyjna w Tychach powstała w 1982 roku i działa do dzisiaj. Oprócz Tychów, sieć trakcyjna jest wykorzystywana w Gdyni i Lublinie.

czytaj więcej:

Autobus1

Zawieszenie linii autobusowych przez ZTM

Matrix Media zdjęcie główne

TOP 4 niezawodnych rowerów elektrycznych – Ranking 2022

Parking Park Ride Tychy

Nowe taryfy za parkowanie na tyskich parkingach

Automaty biletowe Tychy

Automaty biletowe w pojazdach PKM Tychy i TLT

Przystanek

Zmiany nazw przystanków i nowe wiaty w Tychach

NDI Katowice DK 86 DK 81 12 2021 12 09 133458 ppfg

Zjazd z DK86 na DK81 w Katowicach. Znamy datę otwarcia

Nowe samochody dla policji

Śląska policja odebrała nowe nieoznakowane radiowozy