"Tyszaki" w Gemini Park Tychy. Miasto przygotowało atrakcje dla najmłodszych

Od 1 czerwca w Gemini Park Tychy można oglądać wystawę związaną z bohaterami książki "Tyszaki". Osobiście bohaterowie książki pojawią się w Gemini Park Tychy w piątek, 11 czerwca. Dla wszystkich dzieci będą przygotowane niespodzianki. W ten sam dzień będzie miała miejsce premiera słuchowiska pt.: "Tyszaki" na podstawie opowiadania Magdaleny Kulus. Ewa Grudniok informuje, że książkę bezpłatnie otrzymają także rodzice dzieci, które urodziły się w 2021 roku, jeśli tylko zapiszą dziecko do tyskiej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tychach.

Tyszaki

Miejskie Centrum Kultury w Tychach zachęca najmłodszych do udziału w wydarzeniu związanym z książką Magdaleny Kulus "Tyszaki". Teo, Tuli i Tika to trzy sympatyczne skrzaty, bohaterowie książki napisanej przez tyszankę: Magdalenę Kulus pt.: "Tyszaki".

- Zapraszamy do zapisania dziecka do tyskiej Biblioteki Głównej (Mediateka, al. Piłsudskiego 16) i odebrania bezpłatnego egzemplarza książki pt. „Tyszaki" wraz z kartą czytelnika. Wszyscy zdajemy sobie doskonale sprawę z tego, że nie ma lepiej działającej na wyobraźnię dziecka czynności niż czytanie. Pamiętajmy także, że czytając dziecku zaspokajamy jego najważniejsze potrzeby emocjonalne – czego nie zrobi za nas ani komputer ani telewizja – zachęca Anna Krawczyk – dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tychach.

W książce na kilkudziesięciu stronach opisano historie skrzatów Teo, Tuli i Tika.

- Skrzaty to postacie pojawiające się w literaturze od dawna. Stwierdziłam, że można stworzyć ich tyską wersję - tak powstały Tyszaki. Mam nadzieję, że wędrując po Tychach, dzieci będą ich szukać nie tylko w opisanych w książce miejscach, ale też pod kępkami traw, w koronach drzew, na ławkach i skwerach. Zależało mi na tym, by dodać naszemu miastu nieco magii i myślę, że to się udało – mówi Magdalena Kulus autorka książki.

Tyszaki w Gemini Park Tychy

Od 1 czerwca w Gemini Park Tychy można oglądać wystawę związaną z bohaterami tej książki. Osobiście Tyszaki pojawią się w Gemini Park Tychy w piątek, 11 czerwca. Dla wszystkich dzieci będą przygotowane niespodzianki związane z tyskimi skrzatami. W ten sam dzień będzie miała miejsce premiera słuchowiska pt.: "Tyszaki" na podstawie opowiadania Magdaleny Kulus, które zostało przygotowane przez pracowników i animatorów kultury z Miejskiego Centrum Kultury w Tychach.

- Dodatkowo zapraszamy dzieci w wieku 7-12 lat do udziału w programie animacyjnym pt. „Przygoda z Tyszakami" organizowanym przez Miejskie Centrum Kultury. Bajkowe skrzaty: Tula, Tik i Teo, czyli główni bohaterowie opowiadania "Tyszaki", zabiorą dzieci 12 czerwca o godz. 15.00 oraz 17.30 na objazdową wycieczkę wesołym autobusem po naszym mieście.

W ramach wycieczki odwiedzimy fontannę na Rynku, plac zabaw „Balbina", Park Niedźwiadków, plac „pod Żyrafą" oraz Paprocany. Uczestnicy wycieczki będą mogli wziąć udział w grach i zabawach prowadzonych przez książkowe skrzaty – mówi Małgorzata Król – dyrektor Miejskiego Centrum Kultury w Tychach.

Zapisy na wycieczkę z Tyszakami prowadzi Klub Wilkowyje MCK, pod numerami telefonów: 32 227 26 22, 691 770 344, w godz. 10.00 -15.00. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, obowiązuje wcześniejsza rezerwacja. Liczba miejsc ograniczona.

- Jestem pewien, że dzieci polubią bohaterów tej bajki, czyli trójkę sympatycznych skrzatów, które zamieszkały w Tychach i przeżywają w naszym mieście niesamowite przygody. Książki otwierają przed nami nieograniczone możliwości zdobywania wiedzy i wzbogacają naszą wyobraźnię. Dlatego zachęcam, by razem z rodzicami odwiedzić naszą miejską bibliotekę i wypożyczyć tę ciekawą książkę o tyskich przygodach skrzatów Teo, Tuli i Tika – mówi Maciej Gramatyka – z-ca Prezydenta Tychów ds. społecznych.

W sumie Urząd Miasta Tychy zamówił 2000 sztuk książki „Tyszakii".