Tyszanie kradli koła w Bieruniu. Jeden z nich posiadał także narkotyki

Bieruńscy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mężczyzn, którzy na parkingu kradli części z samochodu. Młodzi mieszkańcy Tychów usłyszeli już zarzuty. Jeden z nich odpowie za posiadanie narkotyków.

Koło północy, w czwartek 19 maja 2022 r., policjanci patrolujący ulicę Lędzińską w Bieruniu zauważyli na jednym z parkingów dwóch mężczyzn, którzy stali przy uniesionym na podnośniku samochodzie. Brak kół w pojeździe zaciekawił mundurowych i postanowili sprawdzić o co chodzi.

Jak się okazało 4 aluminiowe felgi wraz z oponami znajdowały się już w bagażniku samochodu, którym na miejsce przestępstwa przyjechali złodzieje. Jednak koła to nie wszystko. Złodzieje zdążyli ukraść też inne elementy pojazdu, a także jego wyposażenie. Łączna wartość strat została oszacowana na 1,5 tysiąca złotych.

– Młodzi mężczyźni zostali zatrzymani i trafili do policyjnej izby zatrzymań. To mieszkańcy Tychów w wieku 20 i 22 lata. Żaden z nich nie miał wcześniej konfliktu z prawem. Niestety czyn, którego się dopuścili jest poważnym przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat – informują policjanci.

Narkotyki w miejscu zamieszkania

Zebrane dowody pozwoliły na przedstawienie podejrzanym zarzutów. Zatrzymany 20-latek oprócz zarzutów za przestępstwo związane z kradzieżą usłyszał zarzuty za posiadanie środków odurzających. Policjanci w wyniku przeszukania miejsca zamieszkania podejrzanego znaleźli narkotyki. Mężczyźnie grozi kara do 3 lat więzienia. O dalszym losie zatrzymanych zadecyduje sąd.