Tyszanie uczcili pamięć o wybuchu Powstania Warszawskiego. Zobacz zdjęcia z Placu Baczyńskiego

W poniedziałek, 1 sierpnia 2022 r., mieszkańcy Tychów na Placu Baczyńskiego uczcili pamięć o poległych powstańcach warszawskich. Wydarzenie odbyło się pod hasłem "wszyscy tyszanie z flagą narodową".

Tyszanie po raz kolejny udowodnili, że pamiętają o rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. W mieście oprócz dźwięku syren, 78. rocznica została upamiętniona na Placu Baczyńskiego.

Mieszkańcy przyszli na Plac Baczyńskiego z flagami Polski, a także wspólnie trzymali długą na cały plac flagę w narodowych barwach. O 17.00, kiedy zawyły syreny część z osób na placu odpaliła race dymne, oraz petardy.

– Co ważnego robisz w poniedziałek 01 sierpnia? Wracasz zjechany z pracy? siedzisz na ławce pod blokiem? masz umówioną wizytę u kosmetyczki? koleżanki czekają na Paprach, salka fitness czy też kumple w pubie? W tym dniu Waszym ważnym tłumaczeniom mówimy NIE. Wytnij bezcenne pół godziny ze swojego życia i stań z nami pod polską flagą. Przypomnij o bohaterskim zrywie powstańców. GODZINA „W” jest tego warta… – zachęcali do wzięcia udziału w wydarzeniu organizatorzy.

czytaj więcej:

Kładka przy ul. Grota Roweckiego otwarta

Kładka na ul. Grota Roweckiego w Tychach otwarta

L

Służby kontrolują miejsca, w których przebywają bezdomni

Remont nawierzchni zatoki autobusowej

Utrudnienia dla pasażerów w Tychach

Brak realizacji kursów w Tychach

Brak realizacji kursów przez PKM Tychy

62 672772

Tyscy pierwszoklasiści odwiedzili WORD w Tychach

Imggcsi0691 CA6 C6 C048 F497929807 CD73 F96 C7 B0563 E6 Ampid7maxwidth1858maxheight977

Prace w mieście utrudniają życie mieszkańcom

UM Tychy

Spisowa sobota w Urzędzie Miasta Tychy