Tyszanie zaprosili operowego solistę na sąsiedzki Dzień Seniora 5 lipca

Seniorzy z tyskich dzielnic Glinka i Suble postanowili pokazać, że srebrne lata nie wykluczają z dobrej zabawy i poznawania nowych twarzy - lub poznawania się na nowo. 5 lipca ze wsparciem budżetu obywatelskiego odbędzie się otwarta zabawa kierowana głównie do starszych mieszkańców zachodnich przedmieści.

Tyszanie korzystają chętnie z budżetu obywatelskiego - w tym roku wśród zrealizowanych wniosków obok remontów i usprawnień infrastruktury znalazł się nawet program bezpłatnych zabiegów weterynaryjnych dla psów i kotów. Można wśród nich znaleźć też liczne programy kulturalne, integracyjne i edukacyjne, jak niedawny piknik na osiedlu A.

Teraz mieszkańcy dzielnic Suble i Glinka - spokojnych obszarów domów jednorodzinnych na zachodzie miasta, gdzie mieszka wielu tyszan "z dziada pradziada" - zorganizowali z pomocą Miejskiego Centrum Kultury integracyjną imprezę w restauracji Biały Obrus na Glince (Żwakowska 40), na którą zaprosili Jana Wolańskiego - śpiewaka pierwszej próby, po którego recitalu zaplanowanego na godzinę 17 nastąpi zabawa taneczna.

Jan Wolański to były solista Opery Narodowej oraz Zespołu “Śląsk”. Artysta współpracował też z Warszawską Operą Kameralną, a w ostatnim czasie zasłużony śpiewak wystąpiłw telewizyjnym show "The Voice Senior". Śpiewu uczył się w chórze przy Filharmonii Krakowskiej, a w Zespole Pieśni i Tańca “Śląsk” spędził dziesięć lat. W tym czasie podjął studia na katowickiej Akademii Muzycznej. W swojej karierze występował na największych festiwalach operowych; nadal pozostaje aktywny scenicznie, występując wraz z córką Joanną. Pan Jan w obecnym repertuarze wykonuje przede wszystkim przeboje jazzu, popu i musicalu.

Dzień seniora będzie z pewnością okazją do spotkania sąsiada, dawno niewidzianej koleżanki, ale również szansą na zdobycie nowych znajomości i przede wszystkim sposobnością, by dobrze się bawić - zachęcają organizatorzy.

Wstęp na imprezę jest wolny, obowiązują jednak wcześniejsze zapisy telefoniczne (32 438 20 61) lub mailowe (mck@mck.tychy.pl). Ilość miejsc jest ograniczona, a pierwszeństwo mają mieszkańcy Subli i Glinki.

1803x1156

Może Cię zainteresować:

Poznaliśmy budżet obywatelski na 2023 rok. Na co pójdą miliony rozdzielone przez mieszkańców?

Autor: Redakcja

10/10/2022

pies i kot

Może Cię zainteresować:

Psy i koty tyszan są teraz sterylizowane za darmo w ramach budżetu obywatelskiego. Co szykuje się w BO na przyszły rok?

Autor: Arkadiusz Korejwo

28/03/2023

Kino plenerowe Freelove MCK Tychy

Może Cię zainteresować:

Trzy otwarte pokazy filmowe w Tychach od 1 do 3 lipca

Autor: Arkadiusz Korejwo

28/06/2023