Tyszanin kradł drzewo z lasu w Lędzinach. Dodatkowo odpowie za posiadanie amfetaminy

Strażnicy miejscy zatrzymali w Lędzinach dwóch mężczyzn, którzy kradli drzewa. Złodzieje zostali przekazani bieruńskim policjantom. Złapany 25-latek będzie odpowiadał przed sądem za kradzież drzewa z lasu i za posiadanie narkotyków.

Złodzieje dopuścili się nielegalnej wycinki 6 i 9 maja 2022 r. Nie posiadając zezwolenia podawali się za firmę zajmującą się wycinką i sprzedażą drzewa. Wpadli na gorącym uczynku kradzieży, w trakcie wycinki drzew wzdłuż ścieżki leśnej przy ulicy Stadionowej. Zostali zatrzymani przez strażników miejskich, którzy od razu zawiadomili bieruńskich policjantów.

Po zatrzymaniu złodziei przez policję, rozpoczęły się czynności procesowe. – Zebrany przez śledczych materiał dowodowy, w tym wartość oszacowanych strat, jakie w wyniku przestępstwa poniósł Urząd Miasta Lędziny, pozwolił na przedstawienie 25-letniemu mieszkańcowi Tychów zarzutu za wyrąb i kradzież drzewa z lasu, za co grozi kara do 5 lat więzienia – informują policjanci.

Na domiar złego w mieszkaniu i w aucie 25-letniego tyszanina policjanci znaleźli amfetaminę. Usłyszał on zarzut z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. O dalszym losie 25-latka zadecyduje teraz sąd.

– Śledczy wraz z prokuratorem szczegółowo wyjaśniają jeszcze zakres udziału w kradzieży drugiego z mężczyzn. Wkrótce i on zostanie „rozliczony” za swój czyn – dodają mundurowi.