Tyszanin napadł z nożem na salon gier w Bielsku-Białej. Teraz grozi mu 12 lat więzienia

Policjanci z bielskiej komendy policji zatrzymali tyszanina, który jest podejrzany o napad z nożem na salon gier. Niedługo po zdarzeniu mundurowi opublikowali wizerunek podejrzanego. Dzięki odpowiedzi na policyjny apel schwytano osobę pasującą do tej na zdjęciu.

Do zdarzenia doszło 6 kwietnia 2022 r. przy ulicy Piastowskiej w Bielsku-Białej. Rano do salonu gier wszedł mężczyzna, który groził pracownikowi salonu nożem. Mężczyzna zażądał wydania pieniędzy i następnie je ukradł przy okazji zabierając również dokumenty należące do pracownika salonu.

Złodziej nie był na tyle przebiegły, żeby przewidzieć możliwości jakie oferuje dzisiejsza technologia. Jego wizerunek uchwyciła kamera monitoringu. Dzięki temu policjanci byli w stanie namierzyć podejrzanego. Okazał się nim 23-letni tyszanin. – Opublikowaliśmy jego ich wizerunek zarejestrowany przez kamerę monitoringu, prosząc o pomoc w ustaleniu tożsamości. Dzięki informacjom przekazanym policjantom końcem kwietnia stróże prawa zatrzymali podejrzewanego o to przestępstwo 23-letniego mieszkańca Tychów – informują policjanci.

Zbrodnia w Bielsku-Białej

Stróże prawa doprowadzili mężczyznę do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut rozboju. Teraz grozi mu kara nawet 12 lat więzienia. Rozbój z użyciem noża jest kwalifikowany jako zbrodnia, przez co kara nie może być niższa niż 3 lata za kratami. Na wniosek śledczych sąd aresztował podejrzanego.

– Dziękujemy za pomoc mediom, które rozpowszechniły nasz apel i osobom, które na niego odpowiedziały policjantów – dziękują policjanci.

czytaj więcej:

Mika baumeister V Aym L4ot7 Bs unsplash

Pijana 27-latka zaatakowała swojego partnera nożem

Tyska drogówka

Policyjna eskorta tyszanki w ciąży do szpitala

Tychy Kradzież

Kradzież sprzętu budowlanego za 10 tys. złotych

Śląska Grupa Speed Tychy

Spieszyła się do pracy i dostała 2550 zł mandatu

Scott rodgerson ff H Gk I Nfy Y unsplash

Co ustalono w sprawie zabójstwa w Tychach

Devin kaselnak P Cg Va5 Hm GEE unsplash

Próbował wyłudzić 50 tys. złotych!

Policja

Policja zatrzymała w Tychach podejrzanego o zabójstwo