Tyszanka weźmie udział w Igrzyskach Olimpijskich w Tokio!

Utytułowana olimpijka Karolina Naja weźmie udział w Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Tegoroczne XXXII Letnie Igrzyska Olimpijskie będą trwały od 23 lipca do 8 sierpnia 2021.

Kajakarka Karolina Naja oficjalnie potwierdziła na swoim koncie na Facebooku swój start w nadchodzących Igrzyskach Olimpijskich.

Urodzona w Tychach, Karolina Naja jest

  • dwukrotną brązową medalistką igrzysk olimpijskich,
  • mistrzynią świata i
  • czterokrotną mistrzynią Europy w kajakarstwie.

Swoją karierę zawodniczą zaczynała w rodzinnym mieście, reprezentując w tym czasie MOSM Tychy. Na igrzyskach zadebiutowała podczas letnich igrzysk olimpijskich w Londynie. Wystąpiła tam w dwóch konkurencjach, zdobywając brązowy medal w dwójce w parze z Beatą Mikołajczyk. W finale lepsze okazały się Niemki i Węgierki.

Na kolejnych igrzyskach w Rio de Janeiro ponownie sięgnęła w dwójce po brązowy medal wraz z Beatą Mikołajczyk. W czwórce natomiast nie powiodło się tak, jak przed czterema laty. Musiała pogodzić się ze zwycięstwem w finale B, zajmując ostatecznie dziewiąte miejsce.

Igrzyska Olimpijskie 2020 w 2021 roku

Z powodu pandemii Covid-19 prezydent Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego Thomas Bach oraz premier Japonii Shinzō Abe postanowili przełożyć igrzyska lato 2021 zachowując starą nazwę igrzysk. 30 marca 2020 Międzynarodowy Komitet Olimpijski poinformował, że igrzyska odbędą się w dniach

  • 23 lipca – 8 sierpnia 2021