Tyszanka zdobyła srebrny medal na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio!

Karolina Naja i Anna Puławska wywalczyły srebro w konkurencji K-2 na dystansie 500 metrów.

Po złotym medalu sztafety mieszanej 4x400 metrów i srebrnym medalu wioślarskiej czwórki podwójnej, kolejny medal zdobyły tyszanka Karolina Naja Anna Puławska. Wywalczyły srebro w kajakarskiej konkurencji K-2, przegrywając w finale jedynie z duetem Nowozelandek.

Zobacz film ze zdobycia srebra!

Urodzona w Tychach, Karolina Naja jest

• dwukrotną brązową medalistką igrzysk olimpijskich,
  • mistrzynią świata
  • czterokrotną mistrzynią Europy w kajakarstwie.
  • wicemistrzynią olimpijską!

Swoją karierę zawodniczą zaczynała w rodzinnym mieście, reprezentując w tym czasie MOSM Tychy. Na igrzyskach zadebiutowała podczas letnich igrzysk olimpijskich w Londynie. Wystąpiła tam w dwóch konkurencjach, zdobywając brązowy medal w dwójce w parze z Beatą Mikołajczyk. W finale lepsze okazały się Niemki i Węgierki.

Na kolejnych igrzyskach w Rio de Janeiro ponownie sięgnęła w dwójce po brązowy medal wraz z Beatą Mikołajczyk. W czwórce natomiast nie powiodło się tak, jak przed czterema laty. Musiała pogodzić się ze zwycięstwem w finale B, zajmując ostatecznie dziewiąte miejsce.