Tyszanki nie składają parasolek

Protestujące kobiety w Tychach nie składają parasolek. Na niedzielę zapowiada się kolejną manifestację w naszym mieście.

Protest w katowicach

Demonstracja ma się odbyć o godz. 18.0. Nie wiadomo jeszcze skąd wyruszą „spacerowicze”, ale zwykle zaczynają od Rynku na Starych Tychach lub Placu Baczyńskiego. Szczegóły mają zostać podane na dniach.

Jak zapowiedział Ogólnopolski Strajk Kobiet protesty w całym kraju będą odbywać się teraz co poniedziałek.

- Niech płoną co tydzień PONIEDZIAŁKI PROTESTU. W jakiejkolwiek sprawie wychodzimy, wychodzicie - róbmy to w poniedziałki. I tak, róbmy to razem! I tak, bądźmy solidarnie i solidarni. NIKT nie ma prawa powiedzieć protestującym - NIE WOLNO CI mieć danego postulatu, nie można, można później, masz mieć inne! Po naszym trupie! Każdy idzie w swojej sprawie, wszyscy razem! – czytamy na stronie Ogólnopolskiego Strajku Kobiet.

Przypomnijmy, że kobiety w całej Polsce wyszły na ulice żeby wyrazić sprzeciw wobec decyzji Trybunału Konstytucyjnego, który 22 października orzekł, że aborcja z powodu dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu lub nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niezgodna z konstytucją.

Do sejmu wpłynął projekt ustawy prezydenta Andrzeja Dudy, która pozwala na przerwanie ciąży w przypadku wad letalnych i wysokiego prawdopodobieństwa, że dziecko urodzi się martwe lub z wadą prowadzącą do śmierci. Mimo to protesty dalej trwają.