Uderzył policjanta, po czym chciał go przebłagać karpiami na święta. Stanie przed sądem w Mikołowie

Pewien przedsiębiorca z Mikołowa urządził domową awanturę, do której wezwana została policja. Mężczyzna uderzył jednego z interweniujących funkcjonariuszy, po czym proponował mu łapówkę w postaci - uwaga - dziesięciu kilogramów żywego karpia.

Śląska Policja
Policja 112

Do zdarzenia doszło pod koniec listopada zeszłego 2022 roku. 47-letni przedsiębiorca cukierniczy z Mikołowa awanturował się w swoim mieszkaniu. Mężczyzna miał we krwi 2,5 promila alkoholu. Kiedy wezwani na miejsce policjanci podjęli decyzję o przewiezieniu go do izby wytrzeźwień, ten wpadł w szał.

Agresję przeniósł ze swojej rodziny na funkcjonariuszy; wyzywał ich i groził zwolnieniem z pracy. W pewnym momencie uderzył jednego z nich w głowę. Po obezwładnieniu i wsadzeniu do radiowozu, w czasie kursu do rudzkiej izby wytrzeźwień mężczyzna nadal był agresywny, jednak zmienił w końcu taktykę i zaoferował policjantom... dziesięć kilogramów karpia na święta oraz darmowe wyroby cukiernicze swojej marki.

17 stycznia 2023 r. do Sądu Rejonowego w Mikołowie trafił akt oskarżenia w tej sprawie. Mikołowianin odpowie za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza oraz łapownictwo. Mimo kuriozalnych okoliczności, sprawa jest poważna. Takie zarzuty mogą się wiązać z karą nawet 10 lat więzienia.

Łaziska Górne 2600 niedoręczonych przesyłek 5

Może Cię zainteresować:

Ponad 2600 niedoręczonych przesyłek w piwnicy listonoszki. Kobiecie grożą 2 lata więzienia

Autor: Maciej Poloczek

19/01/2023

Dworzec tychy peron tunel petycja

Może Cię zainteresować:

Petycja w sprawie remontu peronu i tunelu na głównym tyskim dworcu

Autor: Redakcja

15/01/2023