Ukradł kilka tysięcy złotych. Złodziej podawał się za pracownika wodociągów

Tyska policja poinformowała o zdarzeniu do którego doszło 28 lipca 2021, nieznany sprawca podając się za pracownika wodociągów ukradł z mieszkania kilka tysięcy złotych.

Allef vinicius f J Tqy ZM Oh18 unsplash

Do zdarzenia z udziałem złodzieja doszło w środę 28 lipca 2021 r. przy ul. Cienistej w Tychach. Złodziej podając się za pracownika wodociągów ukradł z mieszkania 4000 złotych. Kradzież wyjaśniają mundurowi z Tychów.

Oszustwa

Najczęściej ofiarami złodziei i oszustów padają osoby starsze. Ze względu na łatwowierność i nierzadko schorowanie złodzieje na swój cel wybierają właśnie osoby w podeszłym wieku. Częstymi sposobami na które oszuści próbują nabierać swoje ofiary to sposób na wnuczka czy właśnie podszywanie się pod np, służby porządkowe. Bardzo często zdarza się też, że złodzieje podszywają się pod policjantów. Jeżeli nie mamy pewności, że osoba z którą rozmawiamy pracuje na stanowisku na które się powołuje, możemy poprosić ją o numer swojego przełożonego i następnie skontaktować się z nim w celu potwierdzenia informacji na temat osoby, której podajemy informacje lub którą wpuszczamy do naszego domu.

Jeżeli, osoba odmówi nam podania swoich danych, wtedy najlepiej jest zadzwonić na numer alaramowy 112 lub na numer do policji na 997.