Ukradła portfel z szafki pracowniczej. Wpadła w sklepie. Grozi jej 10 lat więzienia

Do kradzieży doszło w Lędzinach. 50-letnia kobieta ukradła z szafki pracowniczej portfel a następnie usiłowała zapłacić kradzioną kartą w sklepie. Policjanci informują, że teraz grozi jej 10 lat więzienia.

KPP Bieruń
Policja Bieruń

Do bieruńskiej komendy policji zgłosiła się mieszkanka powiatu bieruńsko-lędzińskiego zawiadamiając mundurowych o kradzieży portfela z szafki pracowniczej, w którym znajdowały się jej dokumenty oraz karta płatnicza.

Złodziejka ukradła portfel z szafki pracowniczej, kiedy właścicielka portfela, była w pracy. Pokrzywdzona otrzymała z banku informację, że ktoś próbował dokonać płatności skradzioną kartą. Dzięki temu nieudanej próbie, udało się ustalić sklep, w którym złodziejka chciała coś kupić. Policjanci poprzez nagranie z kamer monitoringu ustalili tożsamość sprawczyni kradzieży. Stróże prawa udali się w miejsce zamieszkania, gdzie zatrzymali 50-letnią kobietę.

10 lat więzienia

Kobieta usłyszała zarzuty, kradzieży z włamaniem do rachunku bankowego, usiłowania kradzieży z włamaniem do rachunku bankowego oraz kradzieży dokumentów i karty płatniczej, grozi jej nawet 10 lat więzienia.

– Złodzieje skutecznie potrafią wykorzystać przywłaszczone dokumenty tożsamości, czy kartę płatniczą. Pamiętajmy, aby utratę dokumentów lub karty płatniczej zgłosić w Urzędzie, który dany dokument wydał oraz w banku celem jego zastrzeżenia – przypominają policjanci.