Upadek z wysokości przy ulicy Towarowej. Na miejscu lądował śmigłowiec LPR

Do zdarzenia doszło przy ulicy Towarowej na parkingu Merkury Market. 21-letni mężczyzna podczas pracy spadł na betonowy plac. W wyniku upadku doszło u niego do uszkodzenia ręki, w tym jednej z tętnic. Na miejscu wezwany został śmigłowiec LPR.

Smiglowiec lpr bytom

W poniedziałek, 4 lipca przed godziną 17, dyżurny Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej otrzymał zgłoszenie o upadku młodego mężczyzny ze znacznej wysokości. Tyscy strażacy zabezpieczali miejsce, w którym lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. W działaniach brała udział także tyska straż miejska.

- Do wypadku doszło przy ulicy Towarowej. W wyniku upadku z wysokości urazu ręki doznał młody mężczyzna. Został powiadomiony państwowy inspektor pracy oraz prokurator. Trwa postępowanie w sprawie - wyjaśnia asp. szt. Barbara Kołodziejczyk, oficer prasowy KMP w Tychach.

Na miejsce zadysponowane zostały zastępy KM PSP/JRG Tychy. Po przybyciu służb na miejsce okazało się, że 21-letni mieszkaniec podczas prac na Markecie Merkury spadł z wysokości trzech metrów. Poszkodowany doznał urazu ręki, dodatkowo uszkodzeniu uległa jedna z tętnic.

Rannym zajął się Zespół Ratownictwa Medycznego, który zadecydował o przetransportowaniu mężczyzny do szpitala w Katowicach. Działania służb na miejscu trwały około czterdzieści minut.

czytaj więcej:

Mika baumeister J5yo GZ Ldp SI unsplash

Tyska policja ostrzega przed cyberprzestępcami!

Cyberprzestępczość

Cyberprzestępczość w Tychach. Policja apeluje o ostrożność

Seniorka

Tyscy strażnicy miejscy pomogli zagubionej seniorce

telefon

Ktoś w Tychach udaje policjanta?

Bmw

Kierowca BMW driftował na jednym z tyskich rond

LPR

Lądowisko dla Lotniczego Pogotowia Ratunkowego

Komenda Miejska Policji Tychy

Szajka złodziejaszków wpadła w ręce tyskiej policji