Usługi stolarskie w Tychach – czy meble na wymiar to dobry pomysł?

Nikt nie przepada za remontem mieszkania, ale jak to mówią, trzeba iść za ciosem. Ekipa remontowa już wybrana, kafelki i farby kupione. Wszystko idzie w dobrym kierunku, ale pozostaje jeszcze tylko jeden problem do rozwiązania – wybór mebli. I tu zdania są podzielone. Część mieszkańców Tychów wybiera gotowe rozwiązania. Zaś inni korzystają z usług stolarskich Tychy. Naturalnie nasuwa się pytanie, co mogą dla nich przygotować? Szczegóły poniżej.

Obraz autorstwa Freepik
uslugi-stolarskie-tychy

Meble na wymiar – jakie mają zalety?

Wiele, ale po kolei. Meble na wymiar pozwalają przekształcić mniej funkcjonalne pokoje w mieszkaniu lub domu w prywatne garderoby, gabinety czy pokój zabaw. Tyszanie, którzy zdecydują się na tego rodzaju rozwiązanie mogą zadbać o właściwe wyposażenie mebli jak: szuflady, półki, drążki, pantografy, oświetlenie czy lustra. Co więcej, meble na wymiar doskonale wypadają zarówno na skromnych, jak i wielkich metrażach i w 100% wykorzystują dostępną przestrzeń.

Profesjonalne usługi stolarskie Tychy

Tyszanie, który rozważają meble na wymiar według swojego autorskiego projektu, z pewnością powinni rozejrzeć się za usługami stolarskimi Tychy. O czym powinni pamiętać przy ich wyborze? W pierwszej kolejności warto sprawdzić, czy wybrana firma korzysta z nowoczesnych technologii, sprzętów oraz materiałów najlepszej klasy.

Nie od dziś wiadomo, że meble wykonane z trwalszych surowców mogą służyć przez wiele lat. To samo tyczy się wykorzystanych sprzętów i technologii. Potrzebne są przykłady? Dobrze. Blaty kuchenne nie tylko zdobią meble w najważniejszym pomieszczeniu w domu. Dodatkowo są odporne na działanie różnych temperatur, wilgoć, zarysowania czy działanie środków czyszczących.

Projekt mebli – czas, start!

Gdy usługi stolarskie Tychy zostaną wybrane, nie pozostaje nic innego jak przejść do projektowania wymarzonych mebli i zaplanowania realizacji. Na tym etapie warto zwrócić uwagę na wykorzystane materiały i technologie. Przecież nikt nie chce, aby ich cztery kąty zdobiły meble z widocznymi miejscami łączenia. W takim wypadku warto zdecydować się na okleiniarkę z agregatem „AirTec” lub okleiniarkę Ambition 1600.

Ta pierwsza, czyli okleiniarka z agregatem „AirTec” jest w stanie wyeliminować fugę klejową, tym samym jest ona niewidoczna między powierzchnią oklejanego materiału i jego obrzeżem. Z kolei okleiniarka Ambition 1600 daje możliwość wyboru koloru, jak i rodzaju kleju, który połączy poszczególne elementy mebli. Warto podkreślić, że okleiniarki najwyższej klasy mają wpływ na kondycję mebli, a co ważniejsze chronią je przed działaniem wilgoci.

Gdy liczą się detale…

Nie od dziś wiadomo, że kolor mebli powinien nawiązywać do stylu i kolorystki panującej w danym pomieszczeniu. Niemniej najdrobniejsze detale mebli, jak uchwyty czy nóżki mogą podkreślić styl danego wnętrza lub nadać mu charakteru. Właśnie dlatego, warto zadbać nawet o najdrobniejsze detale podczas projektowania wnętrza marzeń.

Meble na wymiar i nie tylko

Całkiem sporo firm świadczących usługi stolarskie oferuje nie tylko projekt mebli na wymiar, ale również takie usługi jak: wycinanie otworów pod zlew czy płytę grzewczą, zacinanie blatów do łączenia, okuwanie skrzydeł do systemów przesuwnych, rafiksowanie, okleinowanie proste oraz krzywoliniowe oraz cięcia proste, jak i krzywoliniowe.

Dobrym przykładem jest hurtownia Komandor - https://hkslask.komandor.pl/uslugi-stolarskie/ , posiadająca wieloletnie doświadczenie w branży. Ich szeroka oferta usług (np. usługi stolarskie, usługi szklarskie), a także materiałów (np. systemy drzwi przesuwnych Winnipeg i Yoho, system ścianek działowych Lumi, systemy zabudowy wnętrz Orto, płyty meblowe, płyty akrylowe, płyty budowlane, akcesoria meblowe) pozwala stworzyć wymarzone meble na wymiar, które będą służyć przez wiele lat.