Utrudnienia dla pasażerów w Tychach. Ruszył remont zatoki autobusowej

Rozpoczął się remont zatoki autobusowej na jednym z tyskich przystanków. Zatoka autobusowa aktualnie jest wyłączona z ruchu. Miejsce postoju autobusów zostało przeniesione.

Jak poinformował MZUiM Tychy, obecnie trwa remont bieżący zatoki autobusowej przy ul. Budowlanych, czyli na tzw. Hotelowcu. Prace, które odbywają się na podjeździe tyskiego przystanku mają na celu naprawę stanu nawierzchni drogi.

– Prace podyktowane są stanem nawierzchni, która - biorąc pod uwagę nadchodzący sezon zimowy - mogłaby ulec gwałtownej degradacji – informuje MZUiM Tychy

Ze względu na wykonywane prace remontowe, autobusy nie zatrzymują się w zatoce do tego przeznaczonej. Prace oraz utrudnienia z nimi związane, mają potrwać do końca listopada.

Zmiana lokalizacji przystanku

Zatoka autobusowa na czas prowadzenia prac jest całkowicie wyłączona z ruchu. Natomiast pasażerowie mogą dalej korzystać z komunikacji publicznej wsiadając z przesuniętego o kilkanaście metrów przystanku.

Zakończenie prac zależne od pogody

- Przepraszamy za wszelkie niedogodności i utrudnienie związane z remontem - mówi Agnieszka Kijas, rzecznik Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Tychach i dodaje: -Przewidywany termin zakończenia prac to koniec listopada, ale w dużej mierze zależny jest on od warunków atmosferycznych.

Wykonawcą zadania została spółka HUCZ. Koszt remontu wynosi 15 tys. złotych.