Utrudnienia dla pasażerów w Tychach. Ruszył remont zatoki autobusowej

Rozpoczął się remont zatoki autobusowej na jednym z tyskich przystanków. Zatoka autobusowa aktualnie jest wyłączona z ruchu. Miejsce postoju autobusów zostało przeniesione.

Jak poinformował MZUiM Tychy, obecnie trwa remont bieżący zatoki autobusowej przy ul. Budowlanych, czyli na tzw. Hotelowcu. Prace, które odbywają się na podjeździe tyskiego przystanku mają na celu naprawę stanu nawierzchni drogi.

– Prace podyktowane są stanem nawierzchni, która - biorąc pod uwagę nadchodzący sezon zimowy - mogłaby ulec gwałtownej degradacji – informuje MZUiM Tychy

Ze względu na wykonywane prace remontowe, autobusy nie zatrzymują się w zatoce do tego przeznaczonej. Prace oraz utrudnienia z nimi związane, mają potrwać do końca listopada.

Zmiana lokalizacji przystanku

Zatoka autobusowa na czas prowadzenia prac jest całkowicie wyłączona z ruchu. Natomiast pasażerowie mogą dalej korzystać z komunikacji publicznej wsiadając z przesuniętego o kilkanaście metrów przystanku.

Zakończenie prac zależne od pogody

- Przepraszamy za wszelkie niedogodności i utrudnienie związane z remontem - mówi Agnieszka Kijas, rzecznik Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Tychach i dodaje: -Przewidywany termin zakończenia prac to koniec listopada, ale w dużej mierze zależny jest on od warunków atmosferycznych.

Wykonawcą zadania została spółka HUCZ. Koszt remontu wynosi 15 tys. złotych.

czytaj więcej:

ul. Grota Roweckiego

Przebudowa ulicy Grota-Roweckiego w Tychach

In 20210616 123427639

Co słychać na skrzyżowaniu przy „Budowlance” w Tychach?

Remont w Rodzinnym Parku bł. Karoliny w Tychach

Remont fontanny w Rodzinnym Parku

Montaż nowych belek na wiadukcie w Tychach

Na wiadukcie w Tychach pojawiły się kilkunastotonowe belki!

Skrzyżowanie ulic Andersa i Burschego Tychy

Jedno z tyskich skrzyżowań znowu przejezdne!

ZTM fot Kamil Łukasik ZTM

ZTM zmienia kilkadziesiąt rozkładów jazdy

Stoczniowców nakładka

Remonty dróg i chodników w Tychach