Uwaga! Remonty skrzyżowań przy placu Baczyńskiego. Planowane objazdy i ruch wahadłowy na Bocheńskiego

W poniedziałek 24.10 2022 r. rozpoczną się roboty drogowe w rejonie pl. Baczyńskiego w Tychach. Wschodnia strona ulicy Bocheńskiego na skrzyżowaniach z Batorego i Bohaterów Warszawy będzie do końca listopada wyłączona z ruchu. Kierowcy proszeni są o wyrozumiałość i stosowanie się do znaków.

Parking Plac Baczyńskiego Tychy

Od poniedziałku, 24 października zaczynają się prace na ul. Bocheńskiego, gdzie zostaną przebudowane skrzyżowania z ul. Batorego i Bohaterów Warszawy. Ruch będzie na tym obszarze w razie potrzeby kierowany wahadłowo, a na wymienionych ulicach między skrzyżowaniami z Bocheńskiego i Braterską ruch tymczasowo będzie się odbywał dwukierunkowo (są to ulice jednokierunkowe), tak by ułatwić tamtejszym mieszkańcom dojazdy. Dojazd do wschodniej strony ul. Bohaterów Warszawy odbywać się będzie od strony ul. Bibliotecznej.

Po przebudowie oba skrzyżowania będą podwyższone, co ma zapewnić uspokojenie ruchu w rejonie pełnym spacerowiczy i dzieci wracających ze szkół.

- Piesi będą mogli przejść przez ulicę na w jednym poziomie, a kierowcy automatycznie będą musieli zwolnić, co naturalnie uspokoi ruch w rejonie przejść. To bardzo ważne, ponieważ plac Baczyńskiego cieszy się duża popularnością wśród mieszkańców - podsumowuje sprawę Piotr Tarach, kierownik działu inżynierii ruchu Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Tychach.

źródło: MZUiM Tychy