„Vatowicz” z Łazisk wpadł, bo kiepsko podrabiał firmowe grafiki

Dochodzeniowcy od spraw gospodarczych komendy powiatowej w Mikołowie zakończyli śledztwo przeciwko mężczyźnie z Łazisk Górnych, który przez około rok podrabiał faktury w standardowym przekręcie na VAT. Mężczyzna wpadł podczas kontroli skarbowej - w oczy rzucała się nieudolna szata graficzna pseudofaktur.

Prokuratura Rejonowa w Mikołowie
Policjanci z mikołowskiego wydziału gospodarczego pracowali nad tą sprawą od lipca, kiedy to otrzymali zawiadomienie od miejscowego urzędu skarbowego. Podczas kontroli „skarbówki” u jednego z lokalnych przedsiębiorców zwrócono uwagę na faktury wystawione w okresie od sierpnia 2019 roku do czerwca 2020 roku.

Wątpliwości dotyczyły, między innymi, szaty graficznej firm, które miały być ich wystawcami - warszawskiej firm oferujących usługi szkoleniowe i reklamowe. Kwoty widniejące na „lewych” fakturach 40-letni łaziszczanin uiszczał w kryptowalucie Bitcoin, zacierając w ten sposób prawdziwych odbiorców i wyłudzając nienależny zwrot VAT za te usługi.

Oskarżony usłyszał zarzuty fałszowania faktur i wyłudzenia należności podatkowej; akt oskarżenia wpłynął już do sądu. Grozi mu za to kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Zlodziej zabrze

Może Cię zainteresować:

Kierownik restauracji przekombinował. Przywłaszczył sobie prawie 90 tys. zł utargu

Autor: Katarzyna Pachelska

03/10/2023

Policja wydzial do spraw przestepstw gospodarczych

Może Cię zainteresować:

35-latek z Tychów zbudował sobie imperium VAT-owskie. Wyłudzał podatek na olbrzymią skalę

Autor: Katarzyna Pachelska

18/07/2023

Policja

Może Cię zainteresować:

160 tysięcy wyłudzonego VAT namierzone w Wyrach

Autor: Redakcja

25/05/2023