W Woli podpalono mieszkanie. Trzy osoby poszkodowane

W Woli (gmina Miedźna, pow. Pszczyński) doszło do podpalenia mieszkania, w wyniku którego poza stratami materialnymi trzy osoby odniosły obrażenia cielesne. Podejrzany o sprawstwo 37-latek z Bielską-Białej został zatrzymany przez lokalną policję.

KPP w Pszczynie
Zatrzymanie podejrzanego o podpalenie w Miedźnej

Jak donosiła wczoraj (11 października) komenda powiatowa w Pszczynie, pomimo błyskawicznej akcji strażaków, nie udało się uniknąć nieszczęścia. Policjanci podczas rozmów ze świadkami określili rysopis podejrzanego o podpalenie i rozpoczęli jego poszukiwania; odnalazł się prędko - przebywał dalej na terenie gminy, gdzie został ujęty przez mieszkańców. Mężczyzna był ekstremalnie pijany - „wydmuchał” 3,5 promila - jednak cały czas usiłował uciekać i trzeba go było obezwładnić,

Po opanowaniu płomieni przez strażaków, do budynku weszli policjanci z grupy dochodzeniowo-śledczej w celu sprawdzenia pomieszczeń - większa część mieszkańców zdołała się sama ewakuować, jednak trzem osobom udzielono pierwszej pomocy medycznej, a jedna z nich trafiła do szpitala.

Policja

Może Cię zainteresować:

16-latek dźgnął kolegę w brzuch na terenie tyskiego technikum

Autor: Redakcja

10/10/2023

Wypadek w Tychach 29 września 2023

Może Cię zainteresować:

Szokujący wypadek na Starych Tychach. Starszy mężczyzna wypadł z autobusu

Autor: Redakcja

29/09/2023

Pożar w Lędzinach 20 września 2023

Może Cię zainteresować:

Nieletni sprawcy groźnego pożaru w Lędzinach zatrzymani

Autor: Redakcja

28/09/2023