W niedzielę 29 finał WOŚP. Tym razem online – jakie wydarzenia proponują Tychy?

W tym roku, jak i poprzednio, finał Wielkiej Orkiestry organizuje w dużej mierze pub Underground. Na jego scenie wystąpią polskie gwiazdy, a wszystko będzie transmitowane online.

Wosp

W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy nie zagra w wielkim finale na żywo z udziałem publiczności, ale planowane wydarzenia online również zapowiadają się niezwykle ciekawie.

Na scenie tyskiego Undergroundu, tym razem bez udziału publiczności, wystąpią między innymi takie gwiazdy jak Leszek Benke i Mateusz Dewera. To artyści znani szerszej publiczności ze „Spotkania z Balladą”, które na ekranach i scenach w całej Polsce przedstawiane jest publiczności od wielu lat.

Gwiazdą tegorocznego WOŚP-u będzie także Adam Grzanka – muzyk, kabareciarz i standuper, pochodzący z Nowej Huty, do której chętnie i często odwołuje się w swoich tekstach i występach. Ciekawostką może być fakt, że artysta w hokeja na lodzie po raz pierwszy zagrał właśnie w Tychach – od tej pory ta dyscyplina stała się jego wielką pasją.

Na scenie zagości gości także lider kabaretu RAK Krzysztof Hanke oraz standuper i kabareciarz Marcin Zbigniew Wojciech.
Muzycznie wieczór urozmaici zespół „Syberian”, grający muzykę na pograniczu elektroniki, industrialnego rocka, postpunka, coldwave’u, dubstepu i electro, oraz bluesowo – rockowy zespół KFM rock.

Największą gwiazdą 29 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Tychach będzie jednak niewątpliwie Maciej Maleńczuk, który pojawi się na scenie klubu wieczorem (na ten moment nie ma jeszcze oficjalnej godziny).
Całe wydarzenie poprowadzi związany z Orkiestrą od wielu lat Irek Bieleninik, który prowadził finały WOŚP-u w Warszawie, a także był prowadzącym wielu edycji festiwalu Pol’and’rock (wcześniej Woodstock).

Kluczowym wydarzeniem jest podczas każdej Orkiestry symboliczne Światełko do Nieba, które w tym roku dodatkowo rozświetli Inferis Teatr Ognia, grupa artystyczna zajmująca się szeroko pojmowanym kuglarstwem, teatrem ulicznym i Fire Show.

Całe wydarzenie można śledzić na stronie internetowej pubu Underground. Orkiestra to również aukcje i zbiórki – przypominamy, że w tym roku WOŚP zbiera pieniądze na wsparcie laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. W tym roku będzie można wrzucić przysłowiową złotówkę (lub kilka) do wirtualnej skarbonki, dostępnej pod tym linkiem.

Wolontariusze WOŚP będą również zbierać fundusze w formie tradycyjnej, zbierając pieniądze do papierowych skarbonek Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.