W Parku Północnym w Tychach trwa odłów ryb i spuszczanie wody ze stawów. Zobacz dlaczego

Od poniedziałku 4 października w Tychach trwa odłów ryb i spuszczanie wody ze stawów. Zaplanowano też sprzątanie dna parkowych stawów.

Unsplash.com
Tychy stawy

Na terenie Parku Północnego w Tychach trwa odłów ryb i spuszczanie wody ze stawów, których dna zostaną później oczyszczone.

Miasto Tychy podało harmonogram prac przekazany przez Okręg Polskiego Związku Wędkarskiego w Katowicach Koło nr 60 w Tychach.

  • 4.10 - 8.10.2021 spuszczanie wody ze stawu "Zawiść" III (w międzyczasie wykonany zostanie odłów ryb ze stawów "Zawiść" II i III do badań ichtiopatologicznych i sprzątanie dna stawu)
  • 9.10.2021 odłów ryb ze stawu "Zawiść" III
  • 11.10 - 15.10.2021 spuszczanie wody ze stawu "Zawiść" II
  • 16.10.2021 odłów ryb ze stawu "Zawiść" II
Po zakończeniu odłowów stawy zostaną napełnione wodą.

Polski Związek Wędkarski


Polski Związek Wędkarski zrzesza ponad 600 tys. członków, reprezentujących wszystkie środowiska i grupy społeczne. Jest kontynuatorem 140-letniej historii i tradycji zorganizowanego wędkarstwa polskiego. Struktury organizacyjne PZW tworzą koła (ok. 2500) i okręgi (42) jako jednostki terenowe.

Związek opiera działalność na pracy społecznej członków. Celem Związku jest organizowanie wędkarstwa, rekreacji, sportu wędkarskiego, użytkowanie wód, działania na rzecz ochrony przyrody i kształtowania etyki wędkarskiej. Związkiem kieruje Zarząd Główny w Warszawie, organizując pracę całego stowarzyszenia. PZW prowadzi działalność w zakresie zagospodarowania i ochrony wód, realizuje politykę ekologiczna państwa, zgodną z przyjętymi przez Polskę międzynarodowymi konwencjami i dyrektywami Unii Europejskiej.

PZW jest członkiem dwóch międzynarodowych organizacji:
  • Międzynarodowej Konfederacji Wędkarstwa Sportowego - CIPS (od 1958 r.)
  • Międzynarodowej Federacji Sportu Rzutowego – ICSF (od 2003 r.)