W piątek w Andromedzie głośne ,,O tym się nie mówi''. Lekarz i radny z Tychów wśród twórców filmu

28 października 2022 r. o godz. 18 we wnętrzach Andromedy przy placu Baczyńskiego w Tychach odbędzie się pokaz kontrowersyjnego filmu "O tym się nie mówi", traktującego o skutkach zakazu ,,eugenicznej" aborcji w Polsce. Seans uzupełni dyskusja z twórcami, w tym dr. Maciejem Jędrzejko, lekarzem ginekologiem z Tychów i radnym miasta Tychy.

Film ,,O tym się nie mówi" wywołał już medialną debatę w całej Polsce. Zgodnie ze swoim tytułem podnosi kwestię, która w natłoku innych dramatów zdążyła już w dużej mierze zejść z uwagi opinii publicznej - a wielu chciałoby ją zupełnie przemilczeć.

Chodzi o los kobiet dotkniętych osobiście wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego z 22 października 2020 roku, zakazującym w praktyce wykonywania w Polsce aborcji w przypadku głębokich, nieuleczalnych czy wręcz śmiertelnych wad rozwojowych płodu. Film powstał dzięki zbiórce publicznej i jest projektem Fundacji Damy Radę (więcej informacji tutaj). Wśród jego twórców znalazł się tyski lekarz ginekolog i samorządowiec Maciej Jędrzejko.

,,O tym się nie mówi" w Tychach

Pokaz odbędzie się w piątek 28 października o godz. 18.00. Po nim przewidziano debatę, w której wezmą udział:

  • tyski poseł Michał Gramatyka (KO),
  • twórcy filmu - prof. Ryszard Poręba, Anita Czarniecka i wspomniany dr Jędrzejko.

Film jest przeznaczony oczywiście dla widzów dorosłych; wstęp jest bezpłatny, jednak podlega rezerwacji miejsc. Wejściówki można odbierać od wtorku do piątku w godzinach 10.00-18.00 w biurze Andromedy lub znajdującej się w pasażu galerii Obok.

Do wtorku można też rezerwować wejściówki pisząc na adres: biuro@gramatyka.info (należy odebrać je do czwartku), a chętnych do uczestnictwa w dyskusji prosi się o wpisanie się na listę dostępną tutaj (link). Liczba miejsc w sali kinowej na pierwszym piętrze pasażu Andromeda jest ograniczona do 90 osób.

ak