W rankingu prowadzonym przez SGH „Gmina na 5!” znalazły się Tychy!

Miasto Tychy otrzymało tytuł Gminy na 5! w rankingu przygotowywanym przez Studenckie Koło Naukowe Akceleracji, działające w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

UM Tychy
Tychy

Podczas zdalnego forum "Gmin na 5!" organizowanego przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie przedstawiono wyniki rankingu i efekty badań prowadzonych w Instytucie Przedsiębiorstwa SGH, poświęconych zachowaniom przedsiębiorczym gmin w zakresie obsługi przedsiębiorców.

Konferencja ma na celu upowszechnienie dobrych praktyk samorządu terytorialnego w zakresie tworzenia informacji publicznej dla inwestorów i przedsiębiorców z użyciem nowoczesnych mediów. Ponadto ma ona służyć wymianie doświadczeń związanych z prowadzeniem badań naukowych dotyczących tworzenia warunków rozwoju przedsiębiorczości w polskich regionach. - Niezmiennie od początku badania, głównym celem projektu „Gmina na 5!” była analiza funkcjonowania gmin w Polsce. W dalszym ciągu istotnym elementem działalność i gmin pozostaje komunikacja drogą elektroniczną pomiędzy nimi, a potencjalnymi inwestorami oraz przedsiębiorcami, jak również innymi interesariuszami gmin. W czasie pandemii elementem nawet jeszcze bardziej kluczowym. Z dużą uwagą analizowano, jak gminy wywiązują się z powierzonych zadań i pokładanych w nich oczekiwań oraz jakich używają narzędzi i metod do realizacji swoich funkcji – mówią organizatorzy rankingu.

Wśród wyróżnionych w tegorocznej edycji konkursu „Gmina na 5!” znalazły się m.in.: Gdynia, Wrocław, Złotów, Sieradz, Sosnowiec, Tarnów, Nowa Ruda, Rypin, Sokołów Podlaski, Zebrzydowice, Białogard, Jawor, Mysłowice, Środa Wielkopolska, Łęczna, Wesoła (Warszawa), Kielce, Rybnik, Bielsko-Biała, Gdynia, Płock.

czytaj więcej:

Tychy

Tychy na 5 miejscu w Rankingu Gmin Woj. Śląskiego

L 4

Ranking jakości życia w polskich miastach

targi pracy październik 2022 3

W czwartek kolejne Tyskie Targi Pracy i Przedsiębiorczości

Tychy wśród najmniej zadłużonych miast

Tychy wśród najmniej zadłużonych miast

Steve johnson f2 PXTJ Wrnr M unsplash

Pracownicy „skarbówki” mają dość!

Blokada wegla sierpien 80 pgg

Związkowcy okupują siedzibę Polskiej Grupy Górniczej

Biuro (zdjęcie ilustracyjne)

Kolejna edycja programu „Klucz do biznesu”