W sobotę przy ul. Filaretów nastąpi odsłonięcie muralu Ryszarda Riedla

W sobotę 4 września 2021 r. przy ul. Filaretów 15 w Tychach zostanie odsłonięty mural Ryszarda Riedla. Mieszkańcy od tej pory będą mogli podziwiać pracę duetu Czary-Mury. Zobacz projekt w galerii pod artykułem.

Koncepcja powstania muralu Ryszarda Riedla – legendarnego wokalisty zespołu Dżem w sercach nie tylko fanów, ale także mieszkańców miasta kiełkowała już od dawna. Za sprawę postanowili zabrać się Marta Piróg i Marek Grela – duet artystyczny Czary-Mury, którzy pod koniec 2019 r. przedłożyli prezydentowi własne koncepcje malowidła.

Okazją do wykonania dzieła stał się organizowany w mieście festiwal “Rock na Plaży”, który co roku gromadził na Dzikiej Plaży Paprocany tłumy fanów z całej Polski zespołów Dżem, Cree oraz Ryśka Riedla.

Tegoroczna edycja, z uwagi na wciąż trwającą pandemię, nie pozwoliła na organizację wydarzenia w dotychczasowej formule. Jednak pandemia nie przeszkodziła w zorganizowaniu przy Paprocanach festiwalu Port Pieśni Pracy.

Nareszcie po latach znalazła się okazja aby upamiętnić kultową dla miasta postać Ryszarda Riedla.

Kto pojawi się na otwarciu?

Symboliczne otwarcie muralu rozpocznie się o godzinie 15.00. Oprócz autorów Czary-Mury: Marty Piróg i Marka Greli pojawią się także specjalnie zaproszeni goście:

  • Sebastian Riedel – muzyk, wokalista, kompozytor, dziedzic talentu Ryszarda Riedla;
  • Maciej Kuszela – fotograf, którego zdjęcie stało się inspiracją do powstającej sylwetki Ryszarda Riedla;
  • Mirosław Bochenek – poeta, autor tekstów m.in. słynnego „Autsajdera”, którego motto: „Zawsze warto być człowiekiem” znajduje się na powstającym w Tychach muralu.

Zobacz projekt w galerii