W Tychach 28-letni kierowca został zatrzymany. Prowadził samochód pod wpływem alkoholu, a później próbował przekupić policjantów

Tyscy policjanci zatrzymali kierowcę, który miał w swoim organizmie blisko 2 promile alkoholu. Mężczyzna próbował uniknąć kary proponując funkcjonariuszom łapówkę.

Śląska Policja
Próbował przekupić policjantów Tychy

W środę (6 lipca) około północy przy alei Piłsudskiego w Tychach. Patrol z wydziału prewencji zatrzymał kierującego audi. Podczas rutynowej kontroli funkcjonariusze zauważyli, że mężczyzna dziwnie się zachowuje, a następnie wyczuli od 28-latka alkohol.

Chciał uniknąć kary

Po zbadaniu kierowcy okazało się, że ma on w swoim organizmie prawie 2 promile alkoholu. Policjanci poinformowali mężczyznę o odpowiedzialności, jaką poniesie za swoje czyny oraz o tym, że odebrane zostanie prawo jazdy. Na tą informację pijany kierowca zaproponował policjantom łapówkę. Mieliby oni podjechać z nim do bankomatu po pieniądze, a wtedy z pewnością się „dogadają”.

Mimo upomnień, 28-latek dalej próbował przekupić funkcjonariuszy, co doprowadziło do jego zatrzymania. Teraz odpowie nie tylko za jazdę po pijanemu, ale również próbę skorumpowania policjantów. Za popełnione czyny grozi mu nawet do 12 lat więzienia.

czytaj więcej:

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Megrez Sp z o o

W szpitalu w 2021 r. przyszło na świat 459 dzieci!

271295774 455531656133553 5333053432141418429 n

Wojewoda Wieczorek wstrzymuje powołanie tyskiego DPS

Zielone Czeki

Bieruń otrzymał nagrodę m. in. za walkę ze smogiem

Wizyta Patryka w TLT

Fan trolejbusów zwiedził zajezdnię TLT

Osiedle A

Nagroda dla tyszan za udział w spisie

Modernizacja zajezdni PKM Tychy

Oficjalne otwarcie zajezdni PKM Tychy

Tyskie Centrum Wolontariatu zaprasza na spotkania

Ruszają spotkania otwarte w Tyskim Centrum Wolontariatu