W Tychach odbędzie się I Samorządowy Kongres Internetu i Mediów Społecznościowych

W tyskiej Mediatece 19 i 20 września 2022 r. odbędzie się I Samorządowy Kongres Internetu i Mediów Społecznościowych. Uczestnicy m.in. poznają odpowiedzi na takie pytania: Jak unikać kryzysów i zyskać sympatię mieszkańców? lub Jak skutecznie komunikować inwestycje w social mediach i internecie?

Dom Oświatowy Biblioteki Śląskiej / Facebook
Mediateka Tychy

Jak możemy przeczytać na stronie organizatorów Samorządowy Kongres Internetu i Mediów Społecznościowych „Local-SoMe’22” to jedyna w Polsce konferencja całkowicie dedykowana skutecznej komunikacji samorządowej we wszystkich kanałach platform społecznościowych. Local-SoMe’22 ma być miejscem spotkań i wymiany poglądów wszystkich specjalistów zajmujących się marketingiem, komunikacją i mediami społecznościowymi na poziomie samorządu. - Interdyscyplinarne podejście szerokiego grona ekspertów do lokalnej komunikacji w gminach, powiatach i miastach pozwala na wielowymiarową dyskusje i wypracowanie kluczowych rozwiązań oraz trendów w skutecznej komunikacji samorządowej – tłumaczą organizatorzy.

Cały kongres ma pomóc wytłumaczyć samorządowcom jak:

  • tworzyć dobre samorządowe treści w mediach społecznościowych
  • samorząd może docierać skutecznie z przekazem do mieszkańców w sieci
  • skutecznie rozpoznawać i zarządzać kryzysami lokalnymi w sieci
  • analizować emocje i oczekiwania mieszkańców

Cena za dwa dni kongresu to 1250 złotych, zapisywać można się przez stronę.

Organizatorem Samorządowego Kongresu Internetu i Mediów Społecznościowych jest Instytut Badań Internetu i Mediów Społecznościowych, a partnerami strategicznymi imprezy są Związek Miast Polskich oraz Miasto Tychy.