W Tychach pojawiły się budki lęgowe dla ptaków w ramach Budżetu Obywatelskiego

W ramach VI edycji Budżetu Obywatelskiego z 2020 roku na wykonanie projektów w 2021 roku, w dzielnicy Stare Tychy pojawiły się budki lęgowe dla ptaków. Autorem projektu BO był radny Dariusz Wencepel.

Dariusz Wencepel - radny miasta Tychy / Facebook
256452357 718677832851470 3457952839384058386 n

Projekt, który zgłosił radny zakładał zakup i montaż budek lęgowych dla takich ptaków jak:

  • Sikorek
  • Wróbli
  • Modraszek
  • Szpaków
  • Kawek
  • Dzięciołów

Budki lęgowe pojawiły się w dzielnicy Starych Tychów, na terenie Parku Górniczego oraz na skwerach.

Wcześniejsze edycje BO

W ramach wcześniejszych edycji Budżetu Obywatelskiego w Tychach, w Parku Suble zostało zwieszonych 20 budek dla ptaków i 5 dla nietoperzy.

- Nasze otoczenie przyrodnicze się zmienia. Oprócz weryfikacji naszych codziennych nawyków w stronę rzadszych podróży samochodem (samolotem), mniejszego śmiecenia i lepszego segregowania, zmiany ogrzewania domów na OZE, mniejszej konsumpcji - w ogóle, przyroda potrzebuje więcej naszego zainteresowania i troski. Jako mieszkańcy możemy włączać się w działania pro-przyrodnicze nie tylko na terenie własnych ogródków. Możemy współpracować z miastem w ramach własnych inicjatyw lub właśnie budżetu partycypacyjnego. Obecna edycja jest już po etapie głosowania, ale w przyszłym roku bądźcie czujni, aby zgłosić własne projekty wspierające tyską przyrodę – mówili wtedy pracownicy Tyskiego Zakładu Usług Komunalnych.