W Tychach powstaje jeden z największych kompleksów handlowych w regionie

Mało kto w 2018 roku przypuszczał, że nowo powstałe centrum handlowe Gemini Park Tychy przyczyni się do tak dużego rozwoju obszaru handlowego mieszczącego się w jego okolicy. Teraz powstaje tu Power Center Tychy, czyli wielki kompleks handlowy, którego Gemini Park jest tylko częścią. Czy wkrótce będą do nas przyjeżdżać na zakupy nawet mieszkańcy Katowic?


Do tej pory między ulicami Towarową a Beskidzką mogliśmy robić zakupy w:

  • markecie budowlanym OBI,
  • supermarkecie Media Markt,
  • wspomnianej galerii handlowej Gemini Park Tychy.

Od niedawna możemy również kupować produkty w sklepie sieci Castorama, który powstał w miejscu Tesco. Tuż obok powstaje nowy obiekt handlowy - Merkury Market. Oprócz tego obszarem wokół wspomnianych obiektów interesują się już m. in. znane sieci meblowe i sportowe.

Nowe kino w Tychach

Dodatkowo równolegle do budowy nowego sklepu, rozbudowywane jest Gemini Park Tychy. W dobudowywanej części mają powstać:

  • lokale usługowe
  • sklepy
  • kino
Prowadzona inwestycja z pewnością przyczyni się do wzrostu atrakcyjności obiektu i całego terenu wokół. Tym bardziej, że będzie to drugie kino w Tychach!

Dobra lokalizacja

W zaledwie 3 lata tyskie centrum handlowo-rozrywkowe przeniosło się z City Pointu, zlokalizowanego w centrum miasta, na jego obrzeża. Z pewnością na taki obrót spraw wpływ ma położenie galerii handlowej Gemini Park Tychy. Znajdująca się w okolicy jednej z najważniejszych dróg Śląska galeria, a właściwie centrum hadlowo-usługowe, spełnia wszelkie warunki do konkurowania z największymi europejskimi centrami. Jedynie drogi dojazdowe do powstającego centrum handlowo-usługowego, a szczególnie te prowadzące od miasta, są mało europejskie.