W Tychach zostało wyznaczone lądowisko dla Lotniczego Pogotowia Ratunkowego

Lądowisko zwane przez LPR miejscem gminnym, jest zlokalizowane między Halą sportową w Tychach a al. Piłsudskiego.

zdj. ilustracyjne
LPR

Przy al. Piłsudskiego w Tychach zostało zlokalizowane pierwsze lądowisko dla Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Powstanie lądowiska umożliwi niesienie pomocy poszkodowanym całą dobę. Do tej pory lądowanie w Tychach wiązało się z dużym ryzykiem związanym z występowaniem na wyznaczonym terenie wszelkiego rodzaju przeszkód takich jak:

  • Drzewa
  • Maszty
  • Kominy
  • Napowietrzne linie energetyczne

Właśnie w celu zminimalizowania czasu potrzebnego do udzielenia pomocy powstają lądowiska na terenie gmin, zwane miejscami gminnymi. Do wczoraj (19.05.2021) nie było w Tychach wyznaczonego lądowiska dla LPR. Od teraz śmigłowiec LPR przez całą dobę będzie mógł udzielać pomocy w Tychach.

Jak działa lądowisko?

Lądowiska pełnią funkcje miejsca zdarzenia, na którym ląduje śmigłowiec ratunkowy, natomiast pacjent dowożony jest do niego przez naziemny zespół ratownictwa medycznego.

Najbardziej zaskakuje świadomość, że do tej pory w mieście nie było specjalnie wyznaczonego miejsca przeznaczonego dla śmigłowców LPR. Miejmy nadzieję, że pierwsze lądowisko tego typu nie będzie jedynym w gminie.

Dzięki wyznaczonym miejscom gminnym, poszkodowani znacznie szybciej zostaną przetransportowani do specjalistycznego ośrodka - posiadającego lądowisko całodobowe. Zyskują na tym nie tylko osoby poszkodowane we wszelkiego rodzaju wypadkach, ale także osoby chore, dla których szybki transport do szpitala specjalistycznego jest jedyna szansą na odzyskanie zdrowia lub wręcz przeżycie.

czytaj więcej:

Mika baumeister J5yo GZ Ldp SI unsplash

Tyska policja ostrzega przed cyberprzestępcami!

Cyberprzestępczość

Cyberprzestępczość w Tychach. Policja apeluje o ostrożność

Seniorka

Tyscy strażnicy miejscy pomogli zagubionej seniorce

telefon

Ktoś w Tychach udaje policjanta?

Bmw

Kierowca BMW driftował na jednym z tyskich rond

Lpr2

LPR pod przedszkolem. Nie było wolnej karetki.

Zrzut ekranu 2023 07 17 o 16 20 51

Poważny pożar na Czułowie. Całodniowa akcja strażaków