W Tychach powstanie pierwszy w mieście sklep społeczny. Znajdzie się w Tyskich Halach Targowych

Urząd Miasta Tychy poinformował o pierwszym sklepie społecznym w Tychach. Będzie to punkt dla osób, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej.

Piotr Podsiadły / UM Tychy
Sklep społeczny Tychy

W tyskim sklepie społecznym będzie można kupić artykuły spożywcze, środki higieny osobistej oraz środki czystości w atrakcyjnych cenach. Celem sklepów społecznych jest pomoc osobom, które trwale lub tymczasowo znalazły się w trudnej sytuacji finansowej.

– Zasady przyznawania skierowań będą bardzo proste i nie będą to sztywne reguły jak na przykład w przypadku pomocy społecznej. Będziemy rozmawiać i analizować sytuację osób, które będą chciały skorzystać z takiej formy pomocy. Chcemy po prostu pomóc wszystkim, którzy tego potrzebują – wyjaśnia Iwona Bińkowska, naczelniczka Wydziału Spraw Społecznych i Zdrowia Urzędu Miasta Tychy.

Żeby robić zakupy w sklepie społecznym potrzebne będzie skierowanie z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. W tym celu należy skontaktować się telefonicznie bądź osobiście z właściwym dla adresu zamieszkania Terenowym Punktem Pomocy Społecznej.

„Jestem przekonany, że będziemy także mogli pomagać uchodźcom z Ukrainy”

Jak informują tyscy urzędnicy sklep społeczny może odegrać ważną rolę w kontekście stale rosnącej inflacji, ale także i wojny w Ukrainie.

– Pomysł na utworzenie sklepu pojawił się już jakiś czas temu, ale jego wcześniejsze otwarcie uniemożliwiała pandemia i problemy formalne. Teraz to miejsce jest uruchamiane w dobrym momencie. Stale rosnące ceny sprawiają coraz większe problemy finansowe społeczeństwa. Jestem przekonany, że będziemy także mogli pomagać uchodźcom z Ukrainy, którzy trafią do naszego miasta – zapewnia Maciej Gramatyka, zastępca Prezydenta Miasta Tychy ds. Społecznych.

Miasto w 2022 roku ma przeznaczyć na funkcjonowanie sklepu społecznego 190 tysięcy złotych. Otwarcie zaplanowano na 30 marca 2022 roku. Prowadzeniem sklepu społecznego zajmie się Fundacja Spichlerz. Pomieszczenie o powierzchni 200 metrów kwadratowych, znajdzie się na piętrze Tyskich Hal Targowych przy al. Piłsudskiego 8. Oprócz sklepu będzie tam funkcjonowała Klubokawiarnia, która ma być miejscem spotkań tyszan i sprzyjać ich integracji.

czytaj więcej:

Pomoc dl najuboższych w Tychach

Pomoc żywnościowa w Tychach

Planowany przebieg linii

Warianty planowanej linii kolejowej przebiegają przez Tychy

Miejskie szalety Paprocany

Dewastacja miejskich toalet w Paprocanach

Oficjalne ślubowanie w tyskiej komendzie

Do służby w tyskiej komendzie wstąpili nowi policjanci!

Scott graham OQM Zw Nd3 Th U unsplash

Spisowe wtorki w tyskim urzędzie miasta

Spotkanie z policjantami nad Paprocanami

Dawka wiedzy dla dzieci od policjantów

Tychy Paprocany panorama nad dachami

Czy na Paprocanach będzie więcej miejsc parkingowych?