W Tychach prowadzona jest akcja „Prędkość”. Zwiększona liczba patroli i kontroli

W piątek, 12 sierpnia 2022 r., policjanci w całym kraju prowadzą działania kontrolno-prewencyjne pod nazwą „Prędkość”. Działania mają charakter międzynarodowy i są koordynowane przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego ROADPOL.

KMP Tychy
Policja

Na drogach w całym mieście należy spodziewać się większej niż zazwyczaj liczby patroli i kontroli drogowych, podczas których policjanci będą dokonywać pomiarów prędkości. Policjanci informują, że pomiary będą zarówno statyczne, jak i dynamiczne ze szczególnym uwzględnieniem miejsc, gdzie najczęściej dochodzi do wypadków drogowych, których przyczyną jest nadmierna prędkość.

W Tychach, na drogach będzie można też spotkać policyjne grupy Speed, których głównym zadaniem jest ujawnianie kierujących dopuszczających się agresywnych zachowań oraz niebezpiecznych wykroczeń, w tym przekraczania dopuszczalnej prędkości.

– Bezpieczeństwo w ruchu drogowym jest ściśle związane z przestrzeganiem przez kierujących obowiązujących przepisów, w tym limitów prędkości, natomiast ujawnianie wykroczeń związanych z prędkością jest istotnym zadaniem europejskich służb policji drogowej, nie tylko podczas prowadzonych działań, ale też przez cały rok – informują policjanci.

czytaj więcej:

159 1

Mandat wysokości pensji dla spóźnionego randkowicza

Akcja Prędkość w Tychach

Podsumowanie policyjnej akcji „Prędkość” w Tychach

Przejście

Ponad 60 wykroczeń na przejściach dla pieszych

MZUiM Tychy i policja

Współpraca MZUiM Tychy z policją

Śląska Policja

200 zł łapówki. Teraz grozi mu 10 lat więzienia

Mandat 2500 złotych w Tychach

Kierowcy z „ciężką nogą” słono zapłacą

62 688248

Tychy/: Święta Bożego Narodzenia na drogach