W Tychach ruszył program „Tyska Baza Rzemieślników”. To baza produktów i usług

Program zrzeszającym miejskich rzemieślników docelowo ma utworzyć internetową bazę zakładów miejskich z tradycją. Chodzi o produkty i usługi będące dziełem rąk i talentu rzemieślników.

Pixabay.com
Shoes g520ce81b8 1920

- Zależy nam, by promować i chronić cenne i poszukiwane specjalności rzemieślnicze. Zapraszamy do udziału w Programie wszystkich wykonujących zawody rzemieślnicze, m.in. cukierników, florystów, fotografów, piekarzy czy zegarmistrzów - mówi Aneta Luboń-Stysiak, Sekretarz Miasta Tychy. Nie liczy się fach wykonywany przez rzemieślników tylko ich wiedza i wielopokoleniowa tradycja.

Projekt ma ułatwić mieszkańcom znalezienie rzemieślników, którzy m.in.

  • wykonają/naprawią nasze obuwie,
  • zrobią poprawki krawieckie,
  • zauroczą swoimi wyrobami.

Bazę tę znajdziemy na stronie: umtychy.pl/tyscyrzemieslnicy, gdzie powstaje interaktywna mapa tyskich rzemieślników, przedstawiająca prowadzone przez nich firmy. Ma to ułatwić kontakt z zakładami i warsztatami rzemieślniczymi.

- Niektóre zawody rzemieślnicze w obecnych czasach zanikają, dlatego tworzymy jedno „internetowe” miejsce, gdzie znajdziemy dane o godzinach otwarcia, adresach i dostępnych usługach. Jest to szczególnie istotne, gdyż pandemia utrudniła wielu przedsiębiorcom prowadzenie działalności gospodarczej. Mamy nadzieję, że dzięki „Tyskiej Bazie Rzemieślników” wzbudzimy w młodych ludziach chęć kształcenia w tak cennych i poszukiwanych zawodach rzemieślniczych - mówi Dorota Picho, Naczelnik Wydziału Ewidencji Działalności Gospodarczej Urzędu Miasta Tychy.

Tyska Baza Rzemieślników - Jak dołączyć?

Tyscy urzędnicy zapraszają rzemieślników z miasta do współtworzenia projektu. - Jeżeli chcecie Państwo być widoczni w „Tyskiej Bazie Rzemieślników”, zachęcamy do złożenia wniosku. Prosimy o zawarcie w nim opisu swojej działalności, a także informacji od kiedy zakład istnieje - mówi Dorota Picho.

W przypadku braku możliwości wypełnienia formularza elektronicznie lub przesłania mailowo na adres: działalnosc@umtychy.pl, wniosek można wypełnić w Wydziale Ewidencji Działalności Gospodarczej Urzędu Miasta Tychy. Zebrane zgłoszenia posłużą do stworzenia „Tyskiej Bazy Rzemieślników”, która sukcesywnie będzie aktualizowana. Tyskich rzemieślników oraz historie ich działalności można znaleźć na stronie projektu: https://umtychy.pl/tyscyrzemieslnicy.