W Tychach zawyją syreny. Andrzej Dziuba: To ważna data dla Polaków

Jak co roku, 1 sierpnia, o godzinie 17:00 w dniu 78. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego w Tychach zawyją syreny. Tak samo będzie w innych polskich miastach. - To symboliczny hołd oddany bohaterom Powstania Warszawskiego - informują urzędnicy.

UM Tychy
Plac Baczyńskiego Tychy

Z okazji 78. roczny wybuchu Powstania Warszawskiego w Tychach uruchomione zostaną syreny alarmowe. Będzie to ciągły 3 minutowy dźwięk.

- Zdaję sobie sprawę z tego, jak wiele traumatycznych wspomnień może przywołać dźwięk syren u obywateli Ukrainy, którzy schronili się w naszym mieście uciekając przed wojną, dlatego proszę, przekażcie informacje o syrenach, które zawyją w godz. „W” uchodźcom z Ukrainy - znajomym, współpracownikom czy osobom, którym pomagacie lub wynajmujecie mieszkania na terenie naszego miasta. Poinformujcie ich także jak ważna to data dla Polaków i jak istotna jest pamięć o wydarzeniach z sierpnia 1944 roku - mówi Andrzej Dziuba, prezydent Tychów.

Jak informuje urząd miasta komunikat na ten temat pojawi się także na stronie internetowej urzędu miasta, w zakładce dedykowanej Ukraińcom, informacja zostanie także przekazana do Punktu Pomocy Cudzoziemców.

czytaj więcej:

L 1

W Tychach znowu zawyją syreny alarmowe!

Tychy

W Tychach zawyją syreny alarmowe. Sprawdź dlaczego!

Trolejbus Tychy

Trolejbusem do Mikołowa?

Cmentarz

Tyski cmentarz zostanie rozbudowany

In 20210712 075932635

Utrudnienia w ruchu na ul. Towarowej

Centrum handlowe

Oszuści w mieście? Mieszkańcy apelują o ostrożność!

Zniszczony korzeń przy ul. Cyganerii

Podczas remontu chodnika doszło do zniszczenia korzeni