Wakacyjna runda Samochodowych Mistrzostw Tychów

Piąta runda Samochodowych Mistrzostw Tychów odbędzie się już w niedzielę 4 lipca 2021r. Zawodnicy jak zawsze spotkają się na torze testowym FCA w Bieruniu. To ostatnia runda tego cyklu przed wakacyjną przerwą. Uczestnicy SMT wrócą do rywalizacji we wrześniu.

SMT

Jak zawsze podczas tyskich mistrzostw kibice, również w najbliższą niedzielę 4 lipca mogą liczyć na długą listę zgłoszeń i ciekawych maszyn startujących w zawodach. Mogą też spodziewać się widowiskowej i zaciętej rywalizacji w poszczególnych klasach.

W klasie 1, trzech pierwszych zawodników – Jakub Włoch, Delfin Orłowski i Paweł Oślak – ma taką samą liczbę punktów. W klasie 3 dwie pierwsze załogi dzielą zaledwie dwa punkty – Dawid Tomala tylko nieznacznie wyprzedza Przemysława Mędrka. Nawet w najmocniejszej klasie 4 lider mistrzostw musi uważać na rywali – Artur Kobiela ma po czterech rundach zaledwie sześć punktów przewagi nad Mateuszem Masełką. Ciasno jest także w tabelach obu klas Open – 2WD i 4WD.

Organizator

Organizatorem Samochodowych Mistrzostw Tychów jest Automobilklub Ziemi Tyskiej. Klub ten od blisko 18 lat nieustannie rozwija się i podejmuje nowe wyzwania. Największym z nich jest organizacja rundy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Rajd Śląska – następca Rajdu Mikołowsko-Żorskiego, będącego rundą Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska – jest obecny w kalendarzu RSMP od 2017 r. Widowiskowy rajd z bazą na Stadionie Śląskim i odcinkami specjalnymi na południe od Mikołowa i Żor jest już dziś stałym punktem programu w krajowych mistrzostwach.

V runda SMT

Najbliższa runda SMT odbędzie się 4 lipca 2021 roku. Zawody rozpoczną się o godzinie 11:15. Runda ta będzie stanowić ostatnią eliminację do Super Sprintu na trasie najbardziej widowiskowego odcinka specjalnego Rajdu Śląska 2021, „Kryterium 100-lecia Powstań Śląskich”, w którym udział wezmą najlepsze załogi Samochodowych Mistrzostw Tychów 2020 oraz 2021.

Wakacje i towarzysząca im słoneczna pogoda z pewnością sprawią, że na torze w Bieruniu nie zabraknie publiczności. Wciąż obowiązują pewne środki ostrożności związane z pandemią COVID-19: 1,5-metrowy dystans od innych osób, oraz obowiązek przebywania w wyznaczonych przez organizatora strefach. Wstęp na zawody jest darmowy.

Więcej informacji można znaleźć na stronie automobilklubu: www.azt.tychy.pl, lub na profilu facebookowym: automobilklubziemityskiej