Walentynkowa akcja policji - „Zwolnij! Jak kocha to poczeka”. Jeden z kierowców otrzymał mandat

Tyska komenda policji z okazji święta zakochanych przypomina, że prędkość na drodze prowadzi do tragicznych zdarzeń. Grupa SPEED zatrzymała 29-latka, który pędził ponad 200 km/h.

KMP Tychy
Tyska drogówka

Kierowco zwolnij „jak kocha to poczeka” bo lepiej dojechać późno niż wcale – apelują policjanci z drogówki. O tej zasadzie zapomniał 29-letni kierowca mercedesa, który na DK 86 jechał z prędkością ponad 200 km/h. Został zatrzymany przez policyjną grupę Speed. Otrzymał 2500 złotych mandatu i 10 punktów karnych.

Policyjna akcja walentynkowa

Policjanci wyjaśniają cel akcji i zwracają uwagę na przestrzeganie przepisów.

– Przypominamy, że lepiej późno dotrzeć do celu niż nie dotrzeć wcale. Pamiętajmy, że żadne nowoczesne rozwiązania na drodze ani też przepisy nie dadzą nam gwarancji bezpieczeństwa, jeśli sami o nie nie zadbamy. Niestety niejednokrotnie jest tak, że to dopiero na widok radiowozu zapinamy pasy bezpieczeństwa, włączamy światła, odkładamy telefon, czy zdejmujemy nogę z gazu. Policjanci dyscyplinują na co dzień kierowców, ale nie są w stanie być wszędzie. Nierespektowanie przepisów ruchu drogowego może być tragiczne w skutkach. Dlatego kierowco użyj wyobraźni i „zwolnij, jak kocha to poczeka”. Policjanci apelują o ostrożne, rozważne i trzeźwe poruszanie się po drogach. Zróbmy to dla siebie i swoich bliskich! – informują policjanci.

czytaj więcej:

Śląska Policja

200 zł łapówki. Teraz grozi mu 10 lat więzienia

159 1

Mandat wysokości pensji dla spóźnionego randkowicza

Zatrzymany Tychy

Tyscy policjanci zatrzymali poszukiwanego

62 688248

Tychy/: Święta Bożego Narodzenia na drogach

Policja

Tyska grupa SPEED ukarała kierującą 14 punktami karnymi

telefon

Ktoś w Tychach udaje policjanta?

Bmw

Kierowca BMW driftował na jednym z tyskich rond