Wandal z uporem niszczył latarnie i sygnalizację przy DK81

Zdumiewającym „duchem bojowym” wykazał się ostatnio młody mężczyzna, który uporczywie dewastował latarnie drogowe przy DK81 („wiślance”) na wysokości Mikołowa. Lokalni dzielnicowi ujęli prędko agresywnego 23-latka będącego pod wpływem alkoholu.

Wikimedia Commons
Dk81 wiślanka łaziska górne

Mikołowska policja ujawniła, że w miniony piątek przed północą interweniowali w dzielnicy Kamionka, przez którą przebiega jedna z głównych dróg z Katowic w kierunku śląskich Beskidów.

Świadek zgłosił, że doszło tam do zniszczenia elementów infrastruktury drogowej; opisał też wygląd sprawcy, którego oddało się prędko odnaleźć.

Destrukcyjny amok przy drodze krajowej

Sprawca - rozjuszony okoliczny 23-latek z około promilem „gazu” we krwi - odmawiał wykonania jakichkolwiek poleceń. Po obezwładnieniu trafił do policyjnego aresztu; zanim do tego doszło, zdążył w napadzie szału rozbić 3 latarnie kołowe, 5 latarni dla pieszych, sygnalizator świetlny oraz przycisk zmiany sygnalizacji.

Zarządca drogi oszacował wartość strat na kwotę około 9 tysięcy złotych. 23-latek usłyszał już zarzuty zniszczenia mienia w czynie chuligańskim. Grozi mu nawet do 5 lat więzienia.

Policja

Może Cię zainteresować:

Czterolatek wyszedł od pijanego ojca i błąkał się pod sklepem

Autor: Redakcja

29/05/2023

Wypadek motorower orzesze 01

Może Cię zainteresować:

Tragiczny wypadek w Orzeszu. Zginął 58-letni mężczyzna kierujący motorowerem

Autor: Katarzyna Pachelska

26/05/2023

Policja

Może Cię zainteresować:

160 tysięcy wyłudzonego VAT namierzone w Wyrach

Autor: Redakcja

25/05/2023