Wernisaż Agnieszki Lipki i koncert zespołu Fish Basket. Sprawdź kiedy!

W czwartek 22 lipca w Tichauer Art Gallery przy ul Browarowej 7 w Tychach o godzinie 18:00 odbędzie się wernisaż Agnieszki Lipki pt. „Pełnia | Pustka”. Podczas wernisażu swój koncert zagra zespół Fish Basket.

Agnieszka Lipka

22 lipca w magicznych wnętrzach zabytkowego Browaru, spotkają się dźwięk, kształt i barwa. Wernisaż młodej, utalentowanej artystki uświetni koncert zespołu Fish Basket – instrumentalnego trio ze świeżym, oryginalnym repertuarem i ogromną energią sceniczną. Wielowarstwowe, malarsko-rysunkowe kompozycje i muzyka, która porywa w świat wyobraźni. Tu nie ma miejsca na słowa, to igranie wprost z emocjami odbiorcy.

Artystyczne wydarzenie, które Was zaskoczy! Przyjdź i przekonaj się sam! – zachęca MCK Tychy.

Agnieszka Lipka to absolwentka ASP Kraków. Pochodzi z Podkarpackiego Iwonicza. Zajmuje się malarstwem, rzeźbą, rysunkiem i fotografią. Na co dzień odnajduje radość w pracy przy renowacji rzeźb.

Prace autorki

Autorskie prace Agnieszki Lipki mają charakter autoekspresyjny, artystka wypowiada się głównie poprzez abstrakcje malarsko-rysunkowe i rzeźbiarskie. Tworząc, przelewa emocje i uczucia, które przyjmują formy i kolory według jej stanu ducha.

Wystawa

Wystawa Pełnia | Pustka to opowieść o życiu z nawracającą depresją, którą przedstawiają obrazy i rzeźby z Serii Ciemnej.

Powrót Koloru to wyraz radości ze zdrowia i zdolności odczuwania świata, w jego pełni barw, emocji i różnorodności.

Technika wykonania obrazów to owoc eksperymentów przeprowadzanych podczas studiów. Artystka chciała uzyskać efekt pulsowania barw, wielowymiarowości i dynamiki poprzez mnogość użytych środków wyrazu.
Podobrazie to jednostronnie gładki karton typu Duplex i płyta hdf, farba – pigmenty akrylowe nakładane z użyciem różnorodnych narzędzi.

Jako osoba, która od lat zgłębia informacje na temat depresji, oraz opiera się na własnym doświadczeniu, chce jak najmocniej wyrazić, że jest nadzieja. W wielu przypadkach jednak, trzeba poszukać pomocy.

Wstęp wolny