Wieczorna wizyta na Stadionie Miejskim w Tychach? Zwiedzanie w wyjątkowej scenerii proponuje Muzeum Miejskie

W najbliższą sobotę, 15 października, będzie można zwiedzić Stadion Miejski, a także wystawę stałą Tyskiej Galerii Sportu – jak zapowiada Muzeum Miejskie – w wyjątkowej, wieczornej scenerii.

Fot. Facebook/ Tyska Galeria Sportu (Piotr Podsiadły)
Stadion Miejski w Tychach

W trakcie spaceru z przewodnikiem będzie można sprawdzić, jak po zmroku prezentuje się jeden z najładniejszych obiektów sportowych w Polsce oraz obejrzeć wybrane miejsca Stadionu Miejskiego Tychy, między innymi strefę VIP, lożę prezydencką, salę konferencji prasowych, murawę boiska z ławkami rezerwowych i zaplecze techniczne – zapowiada muzeum.

Oprócz samego stadionu będzie też można odwiedzić multimedialną wystawę stałą w Tyskiej Galerii Sportu zatytułowaną „Sportowa strona miasta. Historia. Wydarzenia. Mistrzowie”. Wystawa prezentuje historie i ciekawostki związane z największymi sukcesami sportowców z Tychów. Można oglądać również ich pamiątki i trofea.

Zwiedzanie odbędzie się w sobotę, 15 października, w godzinach 18-19. Zapisywać się można dzwoniąc lub wysyłając SMS na numer 515 717 430, bądź mejlowo: k.hajduk@tgs.tychy.pl. Wstęp jest wolny. Zbiórka – przed wejściem głównym na Stadion Miejski Tychy, ul. Baziowa.

czytaj więcej:

Rajd motocyklowy Tychy 1962

Noc Muzeów na stadionie: wyścigi z czasów Gomułki

Tyska Galeria Sportu

Dzień Babci i Dziadka na Stadionie Miejskim w Tychach

Zamek Krasiczyn

Zamek w Krasiczynie. Perła renesansu w Polsce zaprasza!

Francesco ungaro L Ffpkofbc O4 unsplash

Muzeum Miejskie zaprasza na rodzinne warsztaty kreatywne

Warsztaty szkoleniowe Extreme City

Nauka jazdy na rolkach, deskorolce oraz hulajnodze

Dzieci

Spektakl plenerowy i animacje dla dzieci

Tychy Paprocany

Otwarcie kąpieliska w Paprocanach