Wieczorne nastroje w Muzeum Zamkowym. Noc Muzeów 2021 w Pszczynie

Jak mogły wyglądać wnętrza pszczyńskiej rezydencji, gdy jej ostatni mieszkańcy oddawali się wieczornym zajęciom i rozrywkom? Rozświetlone wspaniałymi żyrandolami sale paradne, pełne gwaru i rozmów, albo apartamenty prywatne, eleganckie, wygodne, otulone delikatnym światłem kandelabrów, kinkietów i blasku ognia w kominku.

Muzeum Zamkowe

Muzeum Zamkowe w Pszczynie zaprasza w sobotę 15 maja 2021 na godzinę 20:00 do pszczyńskiej rezydencji na nocne zwiedzanie online w ramach Nocy Muzeów. Choć nie spotkamy się razem na ekspozycji, za pośrednictwem Internetu będziemy mogli zobaczyć szczegóły wystawy „Wnętrz XIX i XX-wiecznych”, które często umykają naszej uwadze.

Główna atrakcja

Krótki film oddający klimat zamkowych komnat po zmroku, przygotowany został specjalnie na tegoroczną Noc Muzeów. Jego premiera odbędzie się na Facebooku oraz kanale YouTube, gdzie znajdziemy dużo więcej ciekawych materiałów, powstałych w większości w ostatnim roku działalności muzeum. W ramach wydarzenia udostępnione zostaną również wybrane zdjęcia wykonane przy okazji realizacji filmu. Zdjęcia można pobrać i wykorzystać np. jako tło do wideokonferencji.

Kiedy i gdzie?