Wielka impreza piłkarska w Tychach? Dokumenty już złożone

Stadion w Tychach jest jednym z najnowocześniejszych obiektów piłkarskich na Śląsku. Dzięki temu ma szansę na bycie gospodarzem mistrzostw Europy kobiet w 2025 roku.

Fot. Wikimedia/Tomaszek tomaszek (CC BY-SA 4.0)
Tychy będą gospodarzem Euro 2025?

Polski Związek Piłki Nożnej złożył wszystkie niezbędne dokumenty w celu ubiegania się o organizację mistrzostw Europy w piłce nożnej kobiet. Impreza odbędzie się w 2025 roku, ale już 7 grudnia dowiemy się, kto będzie gospodarzem prestiżowej imprezy.

Piłkarskie Euro w Tychach?

Euro 2025 będzie rozgrywane na ośmiu stadionach. Dlatego niektóre polskie miasta już zgłosiły gotowość do współorganizacji imprezy. Oficjalnie wiadomo, że chrapkę na imprezę mają Warszawa, Białystok i... Tychy.

- Mam nadzieję, że znajdziemy się w gronie miast-gospodarzy tego prestiżowego wydarzenia, tym bardziej że mamy już doświadczenie w organizacji imprez tej rangi. Trzymajcie kciuki za polski wniosek - komentuje prezydent miasta Andrzej Dziuba.

Aplikacja już została złożona do PZPN. Teraz trzeba czekać do 7 grudnia. Polska jednak ma sporą konkurencję, bo o kobiece Euro starają się także Francja, Ukraina, Szwajcaria i łączona kandydatura Finlandii, Norwegii, Danii i Szwecji.

Jeżeli impreza trafi do Polski, to Tychy mają bardzo duże szanse na goszczenie najlepszych piłkarek w Europie. Nasze miasto ma bowiem doświadczenie, które zdobyło przy okazji mistrzostw Europy U-21 w 2017 roku i mistrzostw świata U-20 w 2019 roku.