Wirtualny turniej i przygotowania do sezonu - Tychy Falcons nadal trenują

Pomimo pandemii trwa nabór do drużyn tyskich Falconsów – zarówno Juniorów, jak i dorosłych. Mecze odbywają się wirtualnie i… na żywo, choć bez udziału publiczności.

Falconsizdjecie

Tychy Falcons to drużyna footballu amerykańskiego. Została założona w 2008 roku i na ten moment gra w meczach na najwyższym szczeblu krajowych rozgrywek, to jest LFA1. Tyskie Sokoły prowadzą drużynę dla dorosłych oraz juniorów (Tychy Falcons Youth). Ostatnio wprowadzono także sekcję dla najmłodszych (Minis). Falconsi od wielu lat bardzo chętnie włączają się w różnego rodzaju akcje charytatywne i społeczne – przed świętami Bożego Narodzenia pisaliśmy o zbiórce żywności Tychy Falcons Youth do MOPS-u – był to pomysł nowego zawodnika, kilkunastoletniego Kamila.

Pandemia nie pokrzyżowała planów tyskiej drużyny – treningi odbywają się pełną parą. W początkach pandemii zostały zawieszone, a drużyna rozegrała w kwietniu wirtualny „mecz” Tychy Falcons vs KS Koronawirus., z którego część dochodów przeznaczono na polską służbę zdrowia. Na boisko w realu drużyna wróciła w lipcu, i od tego czasu z powodzeniem udaje się jej grać na boisku i przygotowywać się do sezonu wiosennego.

W 2020 roku, na jesieni Falconsi rozegrali kilka meczów na poziomie ogólnopolskim (2 na 4 były wygrane).

Jeszcze przed pandemią, Falconsi zaczęli również brać udział w wirtualnym turnieju #Fanbowl. To w zasadzie nie turniej, a plebiscyt, który nie polega na graniu meczów, a samym głosowaniu – wygrywa ta drużyna, która ma najwięcej kibiców. 24 godziny na głosowanie nazywane jest jednak meczem, a emocje równe są tym, które niejeden z nas może odczuć na boisku. W #Fanbowl Tychy Falcons dotarli do drugiej rundy i będą rywalizować z drużyną Angels Toruń. Turniej rozpoczął się 3 lutego i trwał 24 godziny. Fani tyskich Sokołów mogli wspomóc drużynę pod tym linkiem, lajkując i udostępniając post.

Na ten moment nie ma jeszcze tabeli meczów na 2021 rok, ale harmonogram ma pojawić się niebawem. Aktualności, jakimi żyje drużyna, można przeczytać m. in. na Facebooku Tychy Falcons.

Każdy chętny, aby dołączyć do Sokołów może natomiast wypełnić internetowy formularz, by zapisać się do drużyny.