Wizytówka miasta. Kiedy drogi na terenach przemysłowych zostaną naprawione?

Tyska Podstrefa Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, nazywana potocznie tyskimi terenami przemysłowymi. Obszar miasta w którym miejsce na inwestycje znajdują m. in. międzynarodowe firmy z różnych branż.

Tyska podstrefa tworzy idealną przestrzeń dla firm produkcyjnych w których zatrudnienie znajdują, mieszkańcy miasta i okolic. Jednak drogi, którymi codziennie do pracy dojeżdżają tysiące pracowników pozostawiają wiele do życzenia.

Kto odpowiada za stan dróg w mieście?

Drogami w mieście zajmuje się Miejski Zarząd Ulic i Mostów do którego zadań wchodzi m. in.:

  • utrzymanie nawierzchni jezdni i chodników, obiektów inżynierskich, urządzeń zabezpieczających ruch i innych urządzeń związanych z drogą,
  • przeprowadzanie okresowych kontroli stanu dróg i obiektów mostowych,
  • przeciwdziałanie niszczeniu dróg przez ich użytkowników.

Opieszałość MZUiM

O to, kiedy i czy w ogóle, drogi w tyskiej podstrefie zostaną naprawione zapytaliśmy rzeczniczki MZUiM Tychy - Agnieszki Kijas, niestety w dalszym ciągu nie otrzymaliśmy odpowiedzi.

Wizytówka miasta

Tychy są postrzegane jako miasto przyjazne dla biznesu. Nasze miasto, mimo niewielkich rozmiarów ma jedną z najprężniej działających stref inwestycyjnych w kraju. Przyczyniła się do tego Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna. Mimo, że tyska strefa ma charakter międzynarodowy to jakość dróg jest słabo reprezentatywna. Wiele osób zadaje pytanie – „dlaczego drogi na terenach przemysłowych są tak zaniedbane?”.

Pozostaje nam jedynie czekać na odpowiedź MZUiM Tychy.