Wizz Air szuka personelu pokładowego i pilotów. Spotkanie rekrutacyjne odbędzie się w Katowicach

Wizz Air organizuje w sobotę, 19 lutego 2022 r., w Katowicach spotkanie rekrutacyjne. Jest to związane z planami zatrudnienia większej liczby personelu przez węgierskiego przewoźnika. Kolejne spotkania mają się odbyć w Katowicach w marcu.

Unsplash.com
Wizz Air szuka pracowników

Jutrzejsze spotkanie jest pierwszym z pięciu, jakie w lutym i marcu zaplanowane są w Katowicach (w całej Polsce w sumie przewidziano 24 takie wydarzenia). Jak podaje przewoźnik, spotkania stanowią okazję, aby dowiedzieć się więcej o pracy personelu pokładowego w Wizz Air i złożyć aplikację o pracę. Jak wyjaśniono zwiększenie rekrutacji w Polsce wynika z tego, że firma planuje zatrudnić więcej personelu pokładowego i załogi lotniczej w swoich bazach w kraju.

Spotkanie w sprawie pracy w Wizz Air w Katowicach

Osoby zainteresowane wzięciem udziału w jutrzejszym spotkaniu powinny o godz. 9 pojawić się w hotelu Novotel Katowice Centrum (al. Roździeńskiego 16) z aktualnym CV.

- Należy przygotować się na całodzienne zajęcia, które będą uwzględniać prezentację własnej osoby, odgrywanie ról sytuacyjnych, ćwiczenia zespołowe i indywidualną rozmowę kwalifikacyjną – podaje Wizz Air.

Przewoźnik namawia do wysyłania zgłoszeń zarówno osoby, które pracowały już jako personel pokładowy, jak również te nieposiadające wcześniejszego doświadczenia.

Darmowe bilety i zniżki dla przyjaciół

- Członkowie personelu pokładowego, którzy dołączą do Wizz Air otrzymają konkurencyjne wynagrodzenie, wiodące w branży szkolenia, płatny okres szkolenia wstępnego, bezpłatny uniform, nieograniczoną ilość biletów pracowniczych, darmowe bilety i zniżki dla przyjaciół i rodziny oraz miesięczny harmonogram pracy – obiecuje firma, która na polskim rynku lotniczym działa już od 18 lat, a obecnie posiada w naszym kraju 5 baz operacyjnych.

Jak informuje Wizz Air prowadzona jest również rekrutacja dla nowych pilotów – przyjmowane są zarówno zgłoszenia (poprzez internetowy formularz na stronie firmy) od doświadczonych kapitanów i pierwszych oficerów, jak też od osób bez lotniczego doświadczenia. Wizz Air obsługuje flotę 149 samolotów typu Airbus A320 i A321.