Włoska robota na medal tyskiej fryzjerki. Na branżowych mistrzostwach CMC w Italii zdobyła ich aż trzy

Fryzjerka z Tychów Małgorzata Czarnecka-Syrakowska została mistrzynią i wicemistrzynią świata w dwóch kategoriach indywidualnych podczas branżowych mistrzostw CMC 2022. Polki i Polacy zdobyli solowo wiele medali tych prestiżowych zawodów, a ,,damska" kadra zajęła drużynowe trzecie miejsce.

CMC to skrót od Confederation Mondial de la Coiffure (Światowa Konfederacja Fryzjerstwa). Jest to elitarna międzynarodowa federacja branżowa zrzeszająca mistrzów sztuki fryzjerskiej. Pod jej szyldem cyklicznie odbywają się zawody podzielone na wiele kategorii, w których w tym roku reprezentacja Polski dała prawdziwy popis. Zawody odbyły się pod koniec października w miejscowości Paestum we Włoszech.

Fenomenalny występ polskiej kadry

Tyszanka Małgorzata Czarnecka-Syrakowska triumfowała w dwóch konkurencjach indywidualnych - została mistrzynią świata w kategorii Salon Look Commercial - Women oraz wicemistrzynią w kategorii Technical Bridal (fryzjerstwo weselne). Mistrzyni na co dzień pracuje jako nauczycielka zawodu w tyskiej branżowa szkole Da Vinci oraz salonie fryzjerskim Trendy Hair.

Dalej do mnie nie dochodzi, co to się wydarzyło. Udało się zdobyć złoto i srebro i to na pierwszym wyjeździe (...) Dziękuję całej drużynie za piękną walkę oraz pomoc i troskę jaką wzajemnie się obdarowujemy - czytamy na Facebooku zwyciężczyni.

Poza tymi sukcesami pani Małgorzata jako członkini pięcioosobowej reprezentacji Polski we fryzjerstwie damskim zdobyła drużynowy brązowy medal. Polska kadra zdobyła w tym roku łącznie aż 14 medali - 7 indywidualnych i drużynowy we fryzjerstwie damskim oraz 6 w męskim. Więcej informacji o zawodach znaleźć można na profilu CMC Poland (link).

CMC Poland/ak